REKLAMA
REKLAMA

Czym są strefy twardości w materacu? Zapytaliśmy specjalistów z Hilding Anders

Poszukiwania odpowiedniego dla nas materaca zaczynamy od wybrania jego rodzaju oraz od określenia stopnia twardości danego materaca – parametr ten należy dobrać indywidualnie do posiadanej masy ciała. Czym są jednak strefy twardości? Ile powinno ich być w dobrym materacu? Aby rozjaśnić wszelkie wątpliwości, zapytaliśmy specjalistów z Hilding Anders.

3, 5 czy 7 – ile stref twardości powinien mieć materac?

Aktualnie na rynku oferowane są materace trzema, pięcioma lub siedmioma strefami twardości.

Pierwszy z podanych rodzajów jest klasyfikowany do absolutnego minimum. W przypadku trzech stref mamy styczność ze wzmocnieniem partii środkowej danego materaca i po prostu oznacza to, że w punkcie tym jest on zdecydowanie bardziej twardy, aby zapewnić właściwą stabilizację bioder. W tego rodzaju materacach ważna jest głównie ochrona odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

W materacu z pięciostrefową twardością do strefy chroniącej biodra dodano pośrednią strefę, która zmniejszy nacisk ramienia na materac.

Najlepszym wyborem, zgodnym z kształtem całego naszego ciała jest wersja materaca posiadająca siedem stref twardości. W dużym stopniu dostosowuje się on do sylwetki, zwłaszcza do krzywizn kręgosłupa – a więc i najbardziej sprzyja zdrowiu i komfortowemu snu.

Czym są strefy twardości w materacu?

Najlepiej, aby w materacu było jak najwięcej stref twardości – czym jednak one są? Strefy twardości w materacu to po prostu podział na konkretne fragmenty, które wykazują zróżnicowany poziom twardości zależnie od faktu, która część ciała będzie spoczywała w danym miejscu w czasie nocnego wypoczynku.

W spoczynku ciało poprzez swoją wagę wytwarza określony nacisk o konkretnym ciężarze. Jest on różny na wysokości różnych części ciała – dlatego też materac dostosowany do każdej z nich z osobna da nam największy komfort i najbardziej pozytywny wpływ na zdrowie. Dzięki podziale na strefy twardości w inny sposób podparta zostanie nasza głowa, plecy, biodra, ponieważ każda z nich generuje inną siłę nacisku na materac. 

Zadaniem każdego materaca jest jak najdokładniejsze dopasowanie do indywidualnej budowy anatomicznej naszego ciała, aby wytworzyć odpowiednie podparcie na całej długości kręgosłupa i sylwetki. Aby materac mógł w pełni spełnić określone cele oraz sprostać niejednorodnym strefom ciężkości stosowane są w tym celu określone strefy twardości.

7-strefowe materace Hilding

Oferowane przez firmę Hilding materace nie są równomierne, a ergonomicznie wyprofilowane. Na powierzchni materaca się wydzielone konkretne obszary czyli strefy, między innymi strefy podparcia oraz wysokiego komfortu o zróżnicowanej nośności. Oznacza to całkowicie inne ukształtowanie tkaniny różnymi miejscami, co sprawia, że sylwetka  jest wsparta w sposób optymalny. W efekcie tego mięśnie, które pomagają w utrzymywaniu pozycji prostej mogą zdecydowanie odpocząć.

Strefy twardości posiadają zarówno materace piankowe, jak i materace sprężynowe. W materacach z pianki uzyskuje się różną twardość z pomocą specjalnych nacięć oraz kanalików, a z kolei w materacach sprężynowych jest to rozwiązanie różnego zagęszczenia sprężyn.

Materace Sleepmed by Hilding Anders wyprofilowane są zgodnie z obowiązującymi zasadami ergonomicznymi, aby zapewnić największe dopasowanie do konkretnych krzywizn ciała. Podzielone obszary na powierzchni materaca w zupełnie inny sposób podpierają poszczególne partie ciała, dzięki czemu nasza sylwetka układa się w kształt poprawnej  litery „S”.

Udowodniono, że 7-strefowy materac najlepiej odpowiada anatomii ciała, minimalizując ryzyko deformacji kręgosłupa i pogłębienia wad postawy. Dlatego też wybór ten polecany jest przez zdrowykregoslup.pl

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: