REKLAMA
REKLAMA

KORONAWIRUS SANOK: Dwóch nauczycieli zakażonych, dwóch na kwarantannie

SANOK / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy zakażenia koronawirusem, u jednego z nauczycieli w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. W przestrzeni publicznej pojawiły się bowiem głosy, że szkoła zostanie czasowo zamknięta.

– Zaproponowaliśmy, aby przez jeden tydzień cała szkoła przeszła na zdalne nauczanie. Tak, aby ten parasol ochronny był większy. Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku była jednak inna. Zdaniem służb nie było czynników epidemiologicznych, które skłaniałyby do podjęcia takiej decyzji. W związku z tym, tylko jedna klasa jest na zdalnym nauczaniu – wyjaśnia Marek Cycoń, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

W II LO zakażenie potwierdzono u 2 nauczycieli. Chorobę przechodzą w domu. Według relacji dyrektora, te najcięższe objawy COVID-19 powoli mijają. Kolejnych dwóch nauczycieli przebywa na kwarantannie.

– Na szczęście nie mam sygnałów, aby mieli objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem – podkreśla dyrektor.

Co z uczniami? – Nie mam informacji, jeżeli chodzi o zakażenia wśród uczniów. Musimy jednak pamiętać, że młodzi ludzie mogą przechodzić tę chorobę bezobjawowo – podkreśla nasz rozmówca. I dodaje: – Nasi uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Zarówno jeżeli chodzi o zachowanie dystansu społecznego, jak i obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jeżeli to ma nas ochronić, to dobrze, że tak do tego podeszli – kończy Marek Cycoń.

red.

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)