REKLAMA
REKLAMA

Druhowie z Nowosielec i Zarszyna w filmie „Boże Ciało”. Obraz walczy o Oskara! (VIDEO)

Druhowie z Nowosielec i Zarszyna w filmie „Boże Ciało”. Obraz walczy o Oskara! (VIDEO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. „Bożę Ciało” Jana Komasy z nominacją do Oskara. To ważne wyróżnienie dla polskiego kina. Co ciekawe, na ekranie można zobaczyć także strażaków-ochotników z Nowosielec.

 

Nasi druhowie powalczą o Oskara!!! Film Jana Komasy „Boże Ciało” został nominowany do nagrody Oskara w kategorii „najlepszy film zagraniczny”. Swój mały wkład w obraz mają nasi druhowie Wojciech i Kazimierz, którzy brali udział w zdjęciach, główne sceny były kręcone w Jaśliskach. Chłopaki gratulujemy, a 9 lutego trzymamy kciuki i będziemy wypatrywać Was na czerwonym dywanie – piszą strażacy z OSP Nowosielce na swoim facebookowym profilu.

W filmie występują ponadto ochotnicy z OSP Zarszyn.

Obraz Jana Komasy przedstawia historię Daniela, dwudziestolatka, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym marzy o byciu księdzem.

Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Nowy etap postanawia rozpocząć od wizyty w tamtejszym kościele, wtedy omyłkowo zostaje wzięty za księdza i pokierowany na plebanię.

Daniel bez namysłu konsekwentnie udaje duchownego, zaprzyjaźnia się z proboszczem, który ma na tyle zaufania do młodego księdza, że prosi go o zastępstwo podczas swojej nieobecności.

W obsadzie  zobaczyć można między innymi: m.in. Bartosza Bielenię, Tomasza Ziętka, Zdzisława Wardejnę, Elizę Rycembel, Aleksandrę Konieczną, Łukasza Simlata czy Leszka Lichotę.

Autorem scenariusza jest Mateusz Pacewicz, zaś zdjęć – Piotr Sobociński Junior.

 

foto: kadr z filmu, zwiastun oficjalny/YT KInoŚwiat PL

video: zwiastun YT KInoŚwiat PL

15-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)