REKLAMA
REKLAMA

Druhowie z Nowosielec i Zarszyna w filmie „Boże Ciało”. Obraz walczy o Oskara! (VIDEO)

Druhowie z Nowosielec i Zarszyna w filmie „Boże Ciało”. Obraz walczy o Oskara! (VIDEO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. „Bożę Ciało” Jana Komasy z nominacją do Oskara. To ważne wyróżnienie dla polskiego kina. Co ciekawe, na ekranie można zobaczyć także strażaków-ochotników z Nowosielec.

 

Nasi druhowie powalczą o Oskara!!! Film Jana Komasy „Boże Ciało” został nominowany do nagrody Oskara w kategorii „najlepszy film zagraniczny”. Swój mały wkład w obraz mają nasi druhowie Wojciech i Kazimierz, którzy brali udział w zdjęciach, główne sceny były kręcone w Jaśliskach. Chłopaki gratulujemy, a 9 lutego trzymamy kciuki i będziemy wypatrywać Was na czerwonym dywanie – piszą strażacy z OSP Nowosielce na swoim facebookowym profilu.

W filmie występują ponadto ochotnicy z OSP Zarszyn.

Obraz Jana Komasy przedstawia historię Daniela, dwudziestolatka, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym marzy o byciu księdzem.

Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Nowy etap postanawia rozpocząć od wizyty w tamtejszym kościele, wtedy omyłkowo zostaje wzięty za księdza i pokierowany na plebanię.

Daniel bez namysłu konsekwentnie udaje duchownego, zaprzyjaźnia się z proboszczem, który ma na tyle zaufania do młodego księdza, że prosi go o zastępstwo podczas swojej nieobecności.

W obsadzie  zobaczyć można między innymi: m.in. Bartosza Bielenię, Tomasza Ziętka, Zdzisława Wardejnę, Elizę Rycembel, Aleksandrę Konieczną, Łukasza Simlata czy Leszka Lichotę.

Autorem scenariusza jest Mateusz Pacewicz, zaś zdjęć – Piotr Sobociński Junior.

 

foto: kadr z filmu, zwiastun oficjalny/YT KInoŚwiat PL

video: zwiastun YT KInoŚwiat PL

15-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)