REKLAMA
REKLAMA

Dzień Dawcy Szpiku w VIVO! Krosno

KROSNO / PODKARPACIE. W sobotę, 7 marca, w VIVO! Krosno po raz kolejny odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Na terenie Centrum Handlowego pojawi się stoisko, przy którym każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie DKMS i tym samym wesprzeć osoby potrzebujące przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Akcja trwać będzie w godz. 9.00. – 21.00.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę „białaczka”, a ich życie wywraca się wówczas do góry nogami. Każdego dnia muszą zmagać się z ciężka chorobą, a dotychczasowe, pełne radości chwile zmieniają się w serię ciągłych zabiegów, kroplówek i chemioterapii. Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w VIVO! Krosno będzie niezwykłą okazją, aby zrozumieć charakter tej niezwykle groźnej choroby, a także zapoznać się ze specyfiką zabiegu pobrania szpiku i komórek macierzystych. Akcja realizowana jest we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa tylko kilka minut – wystarczy wypełnić formularz z danymi personalnymi, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, a następnie pobrać wymaz z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka przy pomocy pałeczek. Zarejestrować się może każda osoba o ogólnie dobrym stanie zdrowia, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Na stronie internetowej DKMS https://www.dkms.pl/pl można sprawdzić, wymagania dotyczące bycia Dawcą Szpiku Kostnego.

Rejestracja dawców szpiku kostnego zostanie zorganizowana w VIVO! Krosno już po raz trzeci. Podczas dwóch poprzednich edycji do bazy dawców zarejestrowało się ponad 100 osób.  Wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, razem z przedstawicielami Fundacji DKMS będą także odpowiadać na wszystkie pytania i wątpliwości.
– Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad 1 600 000 zarejestrowanych dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ co piąty chory nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”. Tym bardziej zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej niezwykle ważnej i potrzebnej akcji . Rejestracja to tylko kilka chwil. Wystarczy tak niewiele, aby dać chorym szansę na wyzdrowienie i normalne życie – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Serdecznie zapraszamy!

Dzięki zaoferowanej pod jednym dachem szerokiej ofercie VIVO! Krosno stało się centralnym punktem na mapie zakupowej, jak i rozrywkowej w regionie. Centrum handlowe zlokalizowane jest przy ulicy Bieszczadzkiej, tuż obok Urzędu Starostwa Powiatowego. Łączny zasięg centrum określa się na 350 000 osób, w tym również tych przyjeżdżających z miejscowości przygranicznych po stronie słowackiej. Niezwykle korzystne połączenia komunikacyjne sprawiają, że centrum handlowe jest szybko i łatwo dostępne zarówno z centrum miasta, jak i okolic. Prawie 70 krajowych i międzynarodowych najemców jest obecnych na ponad 21 000 m kw. VIVO! Krosno. Wśród nich są m.in. H&M, Media Markt, CROPP, House, RESERVED, SiNSAY, FRAC, Pepco, JYSK, Deichmann, CCC, Martes Sport i Rossmann. Centrum handlowe posiada również kino i około 700 miejsc parkingowych.

materiały nadesłane

04-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)