REKLAMA
REKLAMA

KARATE: Niebieszczany z tytułami na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZAN / PODKARPACIE. Udane zawody za zawodnikami UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany. Podczas XXII Pucharu Podkarpacia w Mielcu Jakub Oklejewicz zdobył tytuł mistrza województwa, a Damian Wojtuszewski wicemistrza. Były również miejsca na najniższym stopniu podium.

W sobotę 29 lutego w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów. Jakub Oklejewicz z klubu UKS Karate Kyokushin KUMITE, startując w kategorii młodzików +60, w swoim debiucie, zajął 1. miejsce zdobywając tytuł mistrza Podkarpacia.

Damian Wojtuszewski kat. kadet +40 kg zdobył z kolei tytuł wicemistrza Podkarpacia. Startował w otwartej kategorii, ważąc 42 kg, był najlżejszym zawodnikiem, pokonywał chłopaków ważących ponad 10 kg więcej. Niestety w finale po zaciętej dogrywce, po dyskusyjnym werdykcie sędziego maty, przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem.

3 miejsca zajęły dziewczyny z sekcji prowadzonej przez nasz klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek, obie w kat. kadetki -35 kg.

Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański w kat. junior młodszy -55 kg, również zajmując 3. miejsce.

Barwy klubu z Niebieszczan reprezentowali również: Kamil Sitarz oraz debiutanci: Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski w kat młodzików -40 kg, ale niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych wojowników. Na dużą pochwałę zasługuje Damian, który można powiedzieć, na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę, a poradził sobie znakomicie i naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Cieszy nas również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych i sumiennie podchodzą do przygotowań, co daje nam nadzieje na kolejne pomyślne występy – powiedziała Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane

04-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)