REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj nowe obostrzenia. Wyjście z domu tylko pojedynczo?

SANOK / PODKARPACIE. Wyjście z domu tylko pojedynczo, ograniczenia w sklepach i specjalne godziny tylko dla osób 60+. To nowe obostrzenia, które dzisiaj ma przedstawić rząd. Do takich ustaleń dotarł reporter RMF FM.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić kolejne obostrzenia związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Zapowiadał to już wczoraj choćby szef KPRM Michał Dworczyk, a minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej zaznaczył, że – Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które były, są wystarczające.

Reporterzy RMF FM dotarli do szczegółów nowych regulacji. Według nich mają wejść w życie między innymi następujące obostrzenia:

– Wyjście z domu będzie możliwe tylko pojedynczo. Nawet jeśli będziemy spacerowali z rodziną, będą musiały być zachowane 2metrowe odstępy. Nie będzie to dotyczyło tylko rodziców z niesamodzielnym dzieckiem i opiekunów osób niepełnosprawnych.

– W sklepach zostaną wprowadzone godziny tylko dla osób po 60 roku życia. Około południa.

– W sklepie będzie mogła znajdować się w jednym czasie tylko ściśle określona liczba klientów. Liczba kas razy trzy. Czyli jeżeli w sklepie są dwie kasy, wewnątrz, w jednym momencie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 klientów.

– Policja będzie prowadzić wzmożone kontrole związane z zakazem zgromadzeń. Niepełnoletni łamiący ten przepis będą doprowadzani do domów.

Nowe restrykcje mają wejść w życie dzisiaj o północy.

grafika poglądowa

Jak zaznaczali przedstawiciele władz, punktem wyjścia dla wprowadzenia kolejnych restrykcji był między innymi miniony weekend, podczas którego niektóre place, bulwary i parki wypełniły się ludźmi. Często niemożliwe było zachowanie bezpiecznych odległości.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2132 osób. Odnotowano 31 zgonów. Na Podkarpaciu mamy aktualnie 80 zakażonych, w tym jedną osobę z powiatu sanockiego. Dwie osoby zmarły.

Komunikat służb wojewody z 30 marca, 8:45.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 72 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022 testów.

Najnowszy dzienny raport o koronawirusie

źródło: Red., RMF24 – Patryk Michalski, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)