REKLAMA
REKLAMA

Ekstremalne szkolenie strażników granicznych w Bieszczadach (VIDEO, FOTO)

Ekstremalne szkolenie strażników granicznych w Bieszczadach (VIDEO, FOTO)

Dobiegło końca szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z górskich placówek w Bieszczadach. Mundurowi doskonalili umiejętność poruszania się na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych w trudnych warunkach panujących zimą na granicy państwa.

Pięciodniowe szkolenie było dedykowane funkcjonariuszom z bieszczadzkich placówek SG (Wetlina, Ustrzyki Górne, Stuposiany), którzy na co dzień ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Trudne warunki występujące zimą wymagają od mundurowych wyjątkowych umiejętności, w tym sprawnego wykorzystania nart i skuterów śnieżnych.

Była to 15 edycja szkolenia zorganizowanego w Bieszczadach. Narty skiturowe oraz skutery śnieżne są w warunkach zimowych często podstawowym sprzętem służącym do patrolowania granicy.

16 strażników granicznych pod okiem instruktorów narciarstwa doskonaliło i utrwalało umiejętności przetrwania w trudnym, górskim terenie zimą. Odbyły się także zajęcia z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Wspólnie z ratownikami GOPR-u doskonalono umiejętności udzielania pierwszej pomocy w górach.

Specyfika podkarpackiej granicy, także od strażników granicznych wymaga wiedzy i umiejętności niezbędnych w akcjach ratujących ludzkie życie.

Szkolenie było doskonałą okazją treningu jazdy na niedawno zakupionych skuterach śnieżnych. Jest to niezawodny sprzęt w sytuacjach kiedy funkcjonariusze szybko muszą dotrzeć w trudno dostępne punkty na granicy państwa.

źródło: BOSG

01-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)