REKLAMA
REKLAMA

Ekstremalne szkolenie strażników granicznych w Bieszczadach (VIDEO, FOTO)

Ekstremalne szkolenie strażników granicznych w Bieszczadach (VIDEO, FOTO)

Dobiegło końca szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z górskich placówek w Bieszczadach. Mundurowi doskonalili umiejętność poruszania się na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych w trudnych warunkach panujących zimą na granicy państwa.

Pięciodniowe szkolenie było dedykowane funkcjonariuszom z bieszczadzkich placówek SG (Wetlina, Ustrzyki Górne, Stuposiany), którzy na co dzień ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Trudne warunki występujące zimą wymagają od mundurowych wyjątkowych umiejętności, w tym sprawnego wykorzystania nart i skuterów śnieżnych.

Była to 15 edycja szkolenia zorganizowanego w Bieszczadach. Narty skiturowe oraz skutery śnieżne są w warunkach zimowych często podstawowym sprzętem służącym do patrolowania granicy.

16 strażników granicznych pod okiem instruktorów narciarstwa doskonaliło i utrwalało umiejętności przetrwania w trudnym, górskim terenie zimą. Odbyły się także zajęcia z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Wspólnie z ratownikami GOPR-u doskonalono umiejętności udzielania pierwszej pomocy w górach.

Specyfika podkarpackiej granicy, także od strażników granicznych wymaga wiedzy i umiejętności niezbędnych w akcjach ratujących ludzkie życie.

Szkolenie było doskonałą okazją treningu jazdy na niedawno zakupionych skuterach śnieżnych. Jest to niezawodny sprzęt w sytuacjach kiedy funkcjonariusze szybko muszą dotrzeć w trudno dostępne punkty na granicy państwa.

źródło: BOSG

01-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)