REKLAMA
REKLAMA

Gmina Tyrawa Wołoska na dożynkach prezydenckich w Warszawie (FOTO)

Gmina Tyrawa Wołoska reprezentowała w miniony weekend województwo podkarpackie na dożynkach prezydenckich, które wyjątkowo odbyły się w tym roku w Warszawie.

– Uważam, że stanęliśmy na wysokości zadania i godnie reprezentowaliśmy gminę i powiat sanocki na dożynkach – mówi Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Tyrawa Wołoska.

– Szczególne podziękowania należą się osobom zaangażowanym w przygotowania, a więc paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Hołuczkowa, zespołowi Soul oraz kapeli ludowej „Pogórzanie” z Dynowa. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękuję również marszałkowi Piotrowi Pilchowi, który wytypował mnie i moją gminę oraz marszałkowi Władysławowi Ortylowi, który zaakceptował moją kandydaturę.

Wieniec dożynkowy przygotowany przez delegację z gminy Tyrawa Wołoska wzbudził ogromny podziw nie tylko wśród jurorów i uczestników wystawy, ale również wśród przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa, którzy poprosili o pozostawienie u nich wieńca.

– Jesteśmy dumni, że gmina z naszego powiatu pojechała na dożynki prezydenckie – podsumowuje Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Wszyscy byli pod wrażeniem wieńca oraz występu delegacji gminnej, która perfekcyjnie wszystko przygotowała, zdobywając wyróżnienie w konkursie.

źródło: Powiat Sanocki


foto: Prezydent.pl / Grzegorz Jakubowski

21-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)