REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Maseczki dla mieszkańców. Jak je otrzymać?

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu społeczna akcja szycia i dystrybucji maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla mieszkańców Miasta i Gminy Zagórz, nabiera coraz większego tempa. 

– To dobry moment aby podziękować wszystkim OSOBOM WIELKIEGO SERCA, które już włączyły się w nasze działania i zachęcić kolejne jednostki i środowiska do analogicznej aktywności – mówi burmistrz Zagórza Ernest Nowak, wyposażony (nie tylko na zdjęciu),w jedną z ponad 1000 sztuk maseczek ochronnych uszytych do tej pory przez stale rosnące grono Wolontariuszek i Wolontariuszy.

Akcja jest społeczną odpowiedzią na rządowy nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Od jej początku tj. 16 kwietnia br. Gmina Zagórz pozyskała nieodpłatnie niezbędny materiał, wdrożyła kampanię informacyjną uruchomiając stale powiększającą się sieć punktów szycia i dystrybucji wielorazowych maseczek ochronnych, które są dostarczane jako uzupełnienie pierwszej transzy środków ochrony osobistej w postaci rozdystrybuowanych już „jednorazówek”. Do tego pospolitego ruszenia przyłączyli się m.in.: pracownicy szkół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Miejsko-Gminna Biblioteka w Zagórzu, jednostki OSP oraz wiele często anonimowych Ludzi Dobrej Woli.

– Społeczny odzew na naszą inicjatywę jest imponujący i bezcenny. Wspierają nas zarówno osoby indywidualne, jak i podmioty instytucjonalne. Nie chciałbym nikogo pominąć w podziękowaniach za dotychczasowy wkład w akcję, która się cały czas rozwija i dlatego wykorzystując naszą stronę internetową i profil FB Urzędu będziemy starali się na bieżąco prezentować wszystkich naszych Dobroczyńców – podkreśla gospodarz zagórskiej gminy.

Materiał na maseczki przekazali rożni darczyńcy. Gmina na zakup ponad 1500 metrów gumki, wydała 1500 zł.  W akcję szycia maseczek jest zaangażowanych ponad 30 osób. 

Jak uzyskać maseczkę?

Potrzebujących prosimy o informację na adres maseczki@zagorz.pl lub o kontakt telefoniczny pod nr 13 46 22 189 (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00).

źródło: UMiG Zagórz / red.

27-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)