REKLAMA
REKLAMA

Miasto Sanok chce zorganizować hokejowe mistrzostwa świata

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok chce zorganizować seniorski turniej Mistrzostw Świata Dywizji IB. – Otrzymaliśmy pismo z Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i muszę przyznać, że wspólnie z burmistrzem uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by to wydarzenie odbyło się w naszym mieście – powiedział Tomasz Lasyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie przyjęła zasadę, że pierwszeństwo przy organizacji imprez w przyszłym roku mają mieć te kraje, które miały być ich gospodarzami właśnie teraz.

Polski Związek Hokeja na Lodzie za zarezerwowanie katowickiego „Spodka” w tym roku zapłacił już 300 tysięcy złotych. Tę kwotę będzie trudno odzyskać w najbliższym czasie, więc hokejowa centrala chce, aby wydarzenie odbyło się w mniejszej hali. Dlatego też wysłał propozycję do dwóch polskich miast: Gdańska i Sanoka.

Z uwagi na obecne zamrożenie całego sportu w Polsce spowodowane sytuacją epidemiczną, zarówno burmistrz Sanoka pan Tomasz Matuszewski, jak i ja, intensywnie pracujemy nad pozyskaniem oraz przygotowaniem imprez w przyszłym roku – zaznaczył Tomasz Lasyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Obecny czas, w którym wszystkie wydarzenia sportowe zostały wstrzymane, tylko wzmacnia apetyt na tego typu imprezy. Sanok od lat jest miastem hokeja, a organizacja mistrzostw świata w „Arenie”, będzie świętem dla kibiców. W imieniu pana burmistrza deklaruję że uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaplanowana impreza odbyła się w Arenie Sanok. Już dziś mówię do zobaczenia na turnieju – dodał.

foto: Tomasz Sowa

Sanockie lodowisko zostało oddane do użytku w 2006 roku. Posiada 9 szatni, salę konferencyjną oraz 3500 miejsc siedzących.

Według wstępnych planów, mistrzostwa miałyby rozpocząć się 26 kwietnia i potrwać do 2 maja 2021 roku. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Japonii, Serbii, Litwy, Ukrainy i Estonii.

źródło: hokej.net (tytuł pochodzi od redakcji)

27-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)