REKLAMA
REKLAMA

Miasto Sanok chce zorganizować hokejowe mistrzostwa świata

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok chce zorganizować seniorski turniej Mistrzostw Świata Dywizji IB. – Otrzymaliśmy pismo z Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i muszę przyznać, że wspólnie z burmistrzem uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by to wydarzenie odbyło się w naszym mieście – powiedział Tomasz Lasyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie przyjęła zasadę, że pierwszeństwo przy organizacji imprez w przyszłym roku mają mieć te kraje, które miały być ich gospodarzami właśnie teraz.

Polski Związek Hokeja na Lodzie za zarezerwowanie katowickiego „Spodka” w tym roku zapłacił już 300 tysięcy złotych. Tę kwotę będzie trudno odzyskać w najbliższym czasie, więc hokejowa centrala chce, aby wydarzenie odbyło się w mniejszej hali. Dlatego też wysłał propozycję do dwóch polskich miast: Gdańska i Sanoka.

Z uwagi na obecne zamrożenie całego sportu w Polsce spowodowane sytuacją epidemiczną, zarówno burmistrz Sanoka pan Tomasz Matuszewski, jak i ja, intensywnie pracujemy nad pozyskaniem oraz przygotowaniem imprez w przyszłym roku – zaznaczył Tomasz Lasyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Obecny czas, w którym wszystkie wydarzenia sportowe zostały wstrzymane, tylko wzmacnia apetyt na tego typu imprezy. Sanok od lat jest miastem hokeja, a organizacja mistrzostw świata w „Arenie”, będzie świętem dla kibiców. W imieniu pana burmistrza deklaruję że uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaplanowana impreza odbyła się w Arenie Sanok. Już dziś mówię do zobaczenia na turnieju – dodał.

foto: Tomasz Sowa

Sanockie lodowisko zostało oddane do użytku w 2006 roku. Posiada 9 szatni, salę konferencyjną oraz 3500 miejsc siedzących.

Według wstępnych planów, mistrzostwa miałyby rozpocząć się 26 kwietnia i potrwać do 2 maja 2021 roku. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Japonii, Serbii, Litwy, Ukrainy i Estonii.

źródło: hokej.net (tytuł pochodzi od redakcji)

27-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)