REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Kierowcy autobusów przemytnikami (FOTO)

2 tys. sztuk biżuterii, prawie 3 tys. samochodowych zapachów oraz 1,5 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. Na próbie przemytu towaru przyłapani zostali kierowcy autokarów.

Podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej wykryli niezgłoszony do kontroli towar. Ponad 2 tys. sztuk różnego rodzaju biżuterii min. łańcuszków, kolczyków, pierścionków, zawieszek oraz blisko 3 szt. zapachów samochodowych ukrytych było w bagażniku za ścianą kierowcy. Część znajdowała się w bagażach. Rynkowa wartość towaru oszacowana została na 50 tys. złotych.

Do nielegalnego przewozu przyznał się 26- letni kierowca. Na poczet kary grzywny grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 4 tys. złotych.

Na próbie przemytu przyłapany został także kierowca autokaru jadącego z Kijowa do Poznania. Podczas kontroli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli w licznych skrytkach pojazdu 1481 paczek papierosów. Do ich własności i ukrycia przyznał się kierowca. Jak tłumaczył, chciał sprzedać papierosy w Polsce.

Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego zabezpieczona została kwota 18 tys. złotych. Krajowa Administracji Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o zobowiązanie mężczyzny do powrotu na Ukrainę. Decyzja zakazująca kierowcy ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres 5 lat.

KAS w Rzeszowie

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)