REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Nielegalne papierosy w panelach drzwiowych (ZDJĘCIA)

Dwaj obywatele Ukrainy próbowali przemycić do Polski ponad 3 tysiące paczek papierosów w specjalnie przerobionych panelach drzwiowych. Przemyt udaremnili im funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Medyce.

30 stycznia br. na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wjazd do Polski podjechały 2 samochody typu bus, kierowane przez obywateli Ukrainy.

Obydwaj kierowcy przewozili panele drzwiowe, które wzbudziły czujność funkcjonariuszy. W samochodzie kierowanym przez 45- letniego mężczyznę znajdowało się 9 paneli, 10 kolejnych przewoził 40- letni kierowca drugiego busa. Obydwa pojazdy zostały skierowane do szczegółowej rewizji.

Przypuszczenia funkcjonariuszy KAS okazały się słuszne. Przewożone przez kierowców panele były po prostu skrytkami na papierosy. Łącznie znajdowało się w nich 3040 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o rynkowej wartości ponad 42 tys. złotych

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kar, które grożą kierowcom zabezpieczono odpowiednio 2500 zł i 2600 zł. KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązujących obydwu cudzoziemców do powrotu do kraju.

KAS w Rzeszowie

01-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)