REKLAMA
REKLAMA

Grażyna R. aresztowana tymczasowo na trzy miesiące

SANOK, KROSNO/PODKARPACIE. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie sąd aresztował tymczasowo trzy osoby podejrzane o ujawnianie informacji z bazy danych zastrzeżonych tylko dla niektórych urzędów i służb. Doszło do tego w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

56-letnia Grażyna R., jako pracownik Starostwa Powiatowego w Sanoku, miała dostęp do bazy danych urzędu. Wykorzystując swoje stanowisko i związane z tym uprawnienia, przekazywała dane osób i pojazdów nieuprawnionym osobom prowadzącym działalność ubezpieczeniową. Wiedza ta była wykorzystywana później do składania propozycji zawierania umów ubezpieczenia komunikacyjnego, w tym obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów.

Zdjęcie poglądowe

W sprawie zatrzymano sześć osób. Są to mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku od 27 do 56 lat oraz 26-letnia mieszkanka powiatu leskiego. W większości są to osoby blisko ze sobą spokrewnione.

Wszystkim postawiono zarzuty. Urzędniczka będzie odpowiadać za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Jako funkcjonariusz publiczny, wykorzystując dostęp do baz danych ujawniała informacje w celu
osiągnięcia korzyści majątkowej. Pozostałe osoby będą odpowiadać również za takie czyny, gdyż miały wiedzę na temat okoliczności ujawniania danych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj sąd zastosował środki zapobiegawcze wobec podejrzanych. Grażyna R. i jeszcze dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące, natomiast wobec trzech pozostałych podejrzanych zastosowano środki wolnościowe: poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji.

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W Wydziale Komunikacji od lat działo się źle, a urzędniczka pięła się górę

12-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)