REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Dwóch fińskich napastników zasili szeregi STS-u!

SANOK / PODKARPACIE. Szefostwo STS-u Sanok jest bardzo blisko pozyskania dwóch fińskich napastników. Kto wzmocni ekipę z grodu Grzegorza i kiedy to nastąpi? Znamy już odpowiedzi na te dwa pytania.

Pierwszym z nich jest Eetu Elo. 24-letni skrzydłowy występował dotychczas wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim dorobku ma 173 mecze w Mestis, w których zdobył 111 punktów za 52 bramki i 59 asyst.

Jego mocnymi stronami są dynamika i dobra jazda na łyżwach. Potrafi też zdobywać bramki.

– To naturalny strzelec z dobrym strzałem, ma zmysł do tworzenia okazji strzeleckich dla siebie i innych – tak jego grę przed transferem do TUTO Hockey charakteryzował Elmo Aittola, dyrektor sportowy tego klubu.

Elo (175 cm, 79 kg) w barwach TUTO spędził ostatnie dwa sezony. W 75 spotkaniach fazy zasadniczej strzelił 17 bramek i zanotował 23 kluczowe zagrania.

Drugim wzmocnieniem sanoczan będzie Jesperi Viikilä. 25-letni środkowy może pochwalić się 126 meczami na zapleczu fińskiej Liigi. Zdobył w nich 26 punktów (8 G + 18 A), ale warto zaznaczyć, że grał w niższych formacjach.

Poprzedni sezon rozegrał w Hokki. W 32 konfrontacjach zdobył 10 „oczek”. Zajął dziewiąte miejsce w wewnątrz klubowej klasyfikacji kanadyjskiej, choć jego koledzy rozegrali o nawet 18 spotkań więcej.

Rok wcześniej okazał się królem asyst na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 33 meczach zdobył ich aż 46.

Obaj zawodnicy mają pojawić się w Sanoku na początku przyszłego tygodnia.

źródło: hokej.net

07-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jakim prawem2020-08-07 12:44:12
0 0
Wyjedź ćwoku na zachód i przekonasz się jak tam na sport rabują. Ja wiem że ty baranie tylko robota, kapcie i TVN. Ale ludzie żyją inaczej , chodzą na mecze spotykają się i im nie przeszkadza pogadać przy piwie o wrażeniach ciulu.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)