HOKEJ: Krok od sensacji w Arenie! Sanoczanie pokazali serce do walki (SKRÓT VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS Sanok wrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej po ponad czterech latach przerwy. Na inaugurację rozgrywek sezonu 2020/2021 byli o krok od zrobienia wielkiej niespodzianki. Przez 60 minut toczyli wyrównany bój z mistrzem Polski GKSem Tychy. Ostatecznie goście wygrali jedną bramką i to oni zapiszą na swoim koncie trzy punkty. Sanoccy kibice podziękowali swojej drużynie za walkę i serce pozostawione na tafli. Z kolei po spotkaniu, swoim sympatykom dziękowali zawodnicy i trenerzy, którzy słysząc gorący doping, czuli wiatr w żaglach. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu, w którym prezentujemy bramki, najciekawsze akcje spotkania, a także pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodników.

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

1:0 Jauhienij Kamienieu (Jakub Bukowski – Eetu Elo) 5 na 3 11:06
1:1 Alexander Szczechura (Christian Mroczkowski – Michael Cichy) 5 na 5 30:24
1:2 Christian Mroczkowski (Peter Novajovský – Ladislav Havlík) 5 na 5 50:04
2:2 Eetu Elo – karny 50:27
2:3 Ladislav Havlík (Radosław Galant) 51:45

Kary:

01:31 Hubert Demkowicz (#38) Ciarko STS Sanok 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
03:44 Mateusz Wilusz (#19) Ciarko STS Sanok 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
09:45 Filip Komorski (#5) GKS Tychy 2 min. Nadmierna ostrość w grze
10:06 Olaf Bizacki (#12) GKS Tychy 2 min. Atak kijem trzymanym oburącz
18:25 Maciej Witan (#16) Ciarko STS Sanok 2 min. Spóźniony atak ciałem
21:25 Jason Seed (#27) GKS Tychy 2 min. Przeszkadzanie
28:18 Mateusz Wilusz (#19) Ciarko STS Sanok 2 min. Uderzanie kijem
31:33 Bartosz Florczak (#5) Ciarko STS Sanok 2 min. Spowodowanie upadku przeciwnika
37:44 Kamil Olearczyk (#9) Ciarko STS Sanok 2 min. Wysoki kij
43:52 John Murray (#31) GKS Tychy 2 min. Opóźnianie gry
57:30 Michał Kotlorz (#87) GKS Tychy 2 min. Przeszkadzanie

STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała, Filipek, Wilusz, Biały; Kamienieu, Piippo, Bukowski, Viikilä, Elo; Demkowicz, Biłas, Bielec, Witan, Dobosz; Florczak, Glazer, Fus, Ginda, Łyko. Trener: Marek Ziętara.

* statystyki: hokej.net