REKLAMA
REKLAMA

Inicjatywa siatkarzy TSV. Licytacje dla Martynki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wspaniałą inicjatywę kontynuują siatkarze TSV Sanok. Już jakiś czas temu za cel obrali sobie pomoc Martynce chorej na białaczkę limfoblastyczną. Klub zaprasza do licytacji koszulki meczowej pierwszego zespołu.

Niestety poprzez rządowe rozporządzenie mecze naszego zespołu seniorów odbywać się będą bez udziału publiczności, a co za tym idzie nie możemy prowadzić zbiórki wolnych datków w trakcie ich trwania. Mimo tego kontynuować będziemy licytacje koszulek meczowych – czytamy na profilu TSV na Facebooku, gdzie odbywa się licytacja.

ZASADY LICYTACJI:

  • Licytacje odbywać się będą w komentarzu wrzuconego posta na Facebooku NA PROFILU TSV SANOK.
  • Licytujemy do dnia 7.11.2020r godzina 23:59 – zwycięzcę licytacji prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej w celu uzgodnienia szczegółów odbioru koszulki (będzie też możliwość wysyłki poza granice Sanoka)
  • Całość wylicytowanej kwoty zostanie przekazana na leczenie chorej na nowotwór (białaczkę limfoblastyczną typu B) 9-letniej Martynki Posadzkiej.
  • CENA WYWOŁAWCZA: 50 zł

Sytuacja jest wyjątkowa więc prosimy o udostępnianie i zachęcamy do licytacji. Pomóżmy – apelują siatkarze.

foto: Tomasz Sowa

Martynka Posadzka 16 marca skończyła 9 lat. W dniu urodzin zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – białaczkę limfoblastyczną typu B. Nic wcześniej nie wskazywało na taki koszmar. Martynka rozwijała się prawidłowo, urodziła się zdrowym dzieckiem, jest bardzo pogodna, uśmiechnięta i energiczna. Do tej pory jej całym światem był sport. Martynka to zawodniczka klubu UKS Spartanie Zahutyń – wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata w fitnessie gimnastycznym.

Martynka ma nie tylko niezwykły talent ale i ogromne serce. Razem z innymi Spartankami przygotowywała specjalne pokazy i w ten sposób włączała się w akcje charytatywne organizowane w całym regionie. Wykorzystując swój sportowy talent pomagała innym chorym dzieciom.

Teraz Martynka sama potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojechała do kontroli po przebytej infekcji. Lekarz podejrzewał zapalenie oskrzeli, zlecił badanie krwi. Wyniki wskazywały na poważną chorobę. Po dokładnej diagnostyce w rzeszowskim szpitalu padła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna.

Leczenie Martynki jak mówią lekarze potrwa minimum dwa lata. Będzie polegało na podawaniu dziewczynce chemioterapii poprzez specjalne rurki, które zostaną wszczepione w klatkę piersiową. Dziewczynka będzie musiała funkcjonować z nimi przez cały okres leczenia.

Leki, jakie będzie przyjmować dziewczynka są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, samo leczenie będzie więc bezpłatne, ale potrzebne będą fundusze m.in. na dojazdy do kliniki, rehabilitację, dietetyka, zakup środków dezynfekujących i higienicznych.

źródło: Red., TSV, opis z platformy zrzutka.pl

03-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)