REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Kaloryfery zimne. Dlaczego nie grzeją”?

SANOK / PODKARPACIE. „Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. To definicja zawarta w rozporządzeniu Ministra Gospodarki. W Sanoku rozpoczął się on 7 października. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z ciepłych kaloryferów.

– Jest 14 października, a kaloryfery u mnie w mieszkaniu ciągle zimne. Sezon grzewczy rozpoczął się tydzień temu – alarmuje nasza Czytelniczka, która mieszka w bloku przy ulicy Ogrodowej w Sanoku.

Postanowiliśmy to sprawdzić rozmawiając z mieszkańcami dzielnicy Błonie. – U nas sezon grzewczy rozpoczął się tak jak zapowiadano, około 7 października. Kaloryfery nie są jednak bardzo nagrzane. Mam małe dziecko i osobiście, wolałabym aby grzano nieco więcej. Z drugiej strony nie jest jeszcze aż tak zimno, więc ogólnie jestem zadowolona – mówi nam młoda kobieta, która wynajmuje mieszkanie przy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Zdjęcia poglądowe

Skontaktowaliśmy się z Sanocką Spółdzielnią Mieszkaniową.

– Nie mamy zgłoszeń, aby cały blok był nie ogrzewany. Więc to na pewno nie jest zjawisko globalne, jeżeli chodzi o budynki, które ogrzewamy. Pojedyncze przypadki się zdarzają, ale wszystkie usterki czy problemy usuwamy na bieżąco – mówi Janusz Galant z Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Jednocześnie apeluje, aby wszelkie awarie z ogrzewaniem, i nie tylko, zgłaszać bezpośrednio do nas – dodaje nasz rozmówca.

Numer telefonu Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pod który można zgłaszać wszelkie usterki: 13 46 33 198.

red.

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (5)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

snk2020-10-15 11:41:39
0 0
Wystarczy sobie odpowietrzyć kaloryfer zamiast kręcić aferę. Mi też nie grzały ale po 5 minutach bardzo zaawansowanych i niemal sekretnych metod zaczęły parzyć w rękę.
pzpr2020-10-15 11:44:33
0 0
Ach te podzielniczki ciepła czyli krocie od tych z 4 piętra maniana dla tych z 2 go.
somsiad2020-10-15 12:16:00
0 0
prosze odpowietrzyc kaloryfer zainwestowac w kominek ;)
Alternatywy 42020-10-15 13:32:38
0 0
'zjawisko globalne' to na przykład ocieplenie klimatu, a nie woda w sanockich kaloryferach. SPGM apeluje aby 'zgłaszać awarie bezpośrednio do nas'. Wiadomo, rozgłos niewskazany
pierwszoklasista2020-10-15 13:45:42
0 0
"był nie ogrzewany"... A redahtor nie_douczony ;)