REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA. SANOK. Drastyczne podwyżki cen mięsa. Tylko chwilowe?

SANOK / PODKARPACIE. W ostatni poniedziałek otrzymaliśmy sygnały o drastycznych podwyżkach cen mięsa. Mieszkańcy mówili o bezwzględnym wykorzystywaniu kryzysowej sytuacji i żerowaniu na konsumentach. W Sanoku, w niektórych sklepach, za pierś z kurczaka trzeba było zapłacić nawet 26 zł, gdzie kilka dni wcześniej ten sam produkt kosztował około 10 zł mniej! Podobne wiadomości otrzymaliśmy w związku z sytuacją w sąsiednich powiatach. Na szczęście, po krótkim czasie, sytuacja zdaje się wracać do normy.

Zaszokowani wracali w poniedziałek z niektórych sklepów mieszkańcy jednej z większych dzielnic Sanoka. W działach z mięsem czekała na nich niemiła niespodzianka w postaci drastycznych podwyżek. Inaczej nie można bowiem nazwać skoku ceny fileta z piersi z kurczaka z 16 lub 17 zł na 25,99 zł!

Trudno nazwać takie postępowanie. To wykorzystywanie ludzi. Żerując na kryzysie wywołanym przez koronawirus, niektórzy zdecydowali o tak dotkliwych podwyżkach. Nie dość, że część mieszkańców potraciła źródła dochodu, to jeszcze teraz trzeba sobie radzić z ogromnymi podwyżkami – nie kryje zdenerwowania klientka jednego ze sklepów spożywczych w Sanoku.

Dowiadujemy się, że podrożała również choćby szynka bez kości z około 16 zł na 23 zł i ćwiartki z kurczaka z około 5 zł na 9/10 zł.

Sygnał, który otrzymaliśmy w poniedziałek wzmocniła informacja z sąsiedniego powiatu, gdzie na tamtejszych klientów czekała podobna niespodzianka.

U nas w sklepie często są promocje na pierś z kurczaka. Kilogram kosztuje wtedy 10 lub 11 zł. W poniedziałek zapłaciłam 20,99 zł! To horrendalna podwyżka, z którą trudno się pogodzić – pisze do nas Czytelniczka Esanok.pl. Na dowód przesyła nam paragon (do wiadomości redakcji).

Na szczęście po jakimś czasie ceny spadły, choć nie wszędzie do poziomów sprzed weekendu. Efektem jest ogromne zróżnicowanie. Dzisiaj rano, trzy większe sklepy na Wójtostwie proponowały następujące ceny za kilogram piersi z kurczaka: 11,99 zł, 14,99 zł i 20,99 zł.

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie i sygnały ze sklepów, z których korzystacie. Adres mailowy naszej redakcji to: redakcja@esanok.pl.

źródło: Red., materiały nadesłane

19-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)