REKLAMA
REKLAMA
Guardia

INTERWENCJA: SOS dla Wójtostwa! Sygnał Internauty (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Chcę poruszyć sprawę dokarmiania dzikiego ptactwa, gołębi synogarlic, które są zmorą dzielnicy Wójtostwo – napisał do nas w mailu Internauta, prosząc o interwencje.

Według relacji naszego Czytelnika, w kilku miejscach dzielnicy, systematycznie dokarmiane są te dzikie i okrutnie hałaśliwe ptaki.

– To nie koniec problemów. Ptaki okrutnie brudzą osiedla, balkony, parapety. Jest pełno odchodów na chodnikach po których przemieszczają się piesi, dzieci i psy ze swoimi właścicielami. A najlepsze jest to, że osoba, która karmi ptactwo jest bezkarna – czytamy dalej w mailu.

Sprawą zajmowała się już Policja, Straż Miejska, dzielnicowy Wójtostwa oraz administrator spółdzielni. Jak wskazuje jednak Internauta, najbardziej zdumiewa bierność mieszkańców osiedla, którzy nie reagują, kiedy zaśmiecane jest ich terytorium.

To jednak nie wszystko.

– Zalegające zboże, kasze, chleb, bułki są pożywką dla szczurów i myszy – podkreśla Czytelnik.

– Najwięcej żalu mam do mieszkańców, którzy nic w tej sprawie nie robią – zaznacza. 

Grafika poglądowa

– Zwracaliśmy wielokrotnie uwagę osobom, które dokarmiają ptaki. Regulamin spółdzielni zabrania takich praktyk. Nie mamy jednak kompetencji skutecznego karania. Nawet jak dana sprawa miałaby swój finał w sądzie, potrzebne są zeznania świadków, a o takie trudno. I niejako koło się zamyka – słyszymy w Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

– Na każdy jednak sygnał staramy się interweniować – podkreśla nasz rozmówca. 

Zgłaszający interwencję Czytelnik za pośrednictwem portalu, pragnie zaapelować do mieszkańców Sanoka o reagowanie w podobnych przypadkach.

– Sprawa sama się nie rozwiąże.

foto, video: nadesłane

28-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Posadamen 2021-01-15 10:40:55
0 0
To już w tym p...nym kraju nie wolno nawet dokarmiać ptaków ? Czego k...a jeszcze nie wolno ? Mam 55 lat i zawsze w podstawówce mnie uczono , żeby w zimie dokarmiać ptaki . Na pracach ręcznych robiliśmy karmniki i zawieszki z ziarnami , teraz są w Lidlu , I wieszaliśmy skóry z boczku za okno . A teraz k...a tego nie wolno !!!! Co ci , pajacu , przeszkadza ???? To że ktoś wysypuje ziarno czy daje ptakom chleb ? Mieszkam na Posadzie i na naszej dzielnicy koło SP3 płynie potok , są kaczki i wszyscy je dokarmiają i nikomu to nie przeszkadza !!! Zwłaszcza maluchy mają radochę !! W łeb się puknij ! Nie masz innych problemów ??