REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Zdezelowany plac zabaw zostanie zdemontowany! (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Płowiec, która chciała nagłośnić sprawę zdezelowanego placu zabaw znajdującego się w jej miejscowości tuż obok stadionu piłkarskiego. – Elementy zainstalowane na tym placu są stare i zużyte. Są zdekompletowane i zagrażają dzieciom, które się tam często bawią – mówi nam Czytelniczka.

Mieszkanka gminy Sanok opowiedziała nam o sytuacji, jaka ma miejsce na placu zabaw obok stadionu piłkarskiego w Płowcach.

Ten plac zabaw nie nadaje się do użytkowania przez dzieci. Niestety, najmłodsi często z nich korzystają, szczególnie podczas meczów piłkarskich – mówi Czytelniczka Esanok.pl.

Elementy zainstalowane na placu są zniszczone. W wielu miejscach brakuje drewnianych części, wytworzyły się dziury, w które łatwo można wpaść i zrobić sobie krzywdę. Oczywiście najlepiej byłoby zainstalować tam nowe przyrządy dla dzieci, ale nawet jeśli w gminie nie ma na to pieniędzy, to ten plac zabaw trzeba po prostu zdemontować – dodaje.

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy Sanok, plac zabaw powstał w czynie społecznym wiele lat temu.

Znamy sprawę. Skierowaliśmy pismo do sołtysa, aby plac zabaw zdemontować. Jeśli się to nie uda w ramach działań w sołectwie, prace zlecimy pracownikom gminy – mówi Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy Sanok.

Kierownik Mendyka przekazuje nam również, że aktualnie gmina nie planuje budowy w tym miejscu nowego placu zabaw.

Plac zabaw, z którego można korzystać znajduje się przy Wiejskim Domu Kultury w Płowcach – zaznacza nasz rozmówca.

Do sprawy wrócimy.

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tomasz2020-09-29 13:28:54
2 0
Emilu zgadzam się z tobą w 100%.. Moge nawet wyczyscic z rdzy i pomalować wczynie społecznym.. Szkoda ze takich placów zabaw zachowało sie tak mało. Łza się w oku kreci jak wspomne młodość
Odpowiedz
Bezdzietnej pańci...2020-09-30 21:59:42
0 0
pewnie przeszkadzają bawiące się tam dzieci, bo sama ich nie ma. Plac wybudowano za komuny to pewnie trzeba teraz zlikwidować, jak wszystko co po tej wrednej komunie zostało. A najlepiej to wyburzyć 3/4 Polski z pozostałości komunistycznych i wybudować nowe. Przecież polska to taki bogaty kraj , a Polacy wręcz s.ają pieniędzmi. Zrzucę się na te parę desek i puszek farby , tylko podajcie nr. konta. A niech dzieciaki mają radochę, a co :)
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)