REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Zdezelowany plac zabaw zostanie zdemontowany! (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Płowiec, która chciała nagłośnić sprawę zdezelowanego placu zabaw znajdującego się w jej miejscowości tuż obok stadionu piłkarskiego. – Elementy zainstalowane na tym placu są stare i zużyte. Są zdekompletowane i zagrażają dzieciom, które się tam często bawią – mówi nam Czytelniczka.

Mieszkanka gminy Sanok opowiedziała nam o sytuacji, jaka ma miejsce na placu zabaw obok stadionu piłkarskiego w Płowcach.

Ten plac zabaw nie nadaje się do użytkowania przez dzieci. Niestety, najmłodsi często z nich korzystają, szczególnie podczas meczów piłkarskich – mówi Czytelniczka Esanok.pl.

Elementy zainstalowane na placu są zniszczone. W wielu miejscach brakuje drewnianych części, wytworzyły się dziury, w które łatwo można wpaść i zrobić sobie krzywdę. Oczywiście najlepiej byłoby zainstalować tam nowe przyrządy dla dzieci, ale nawet jeśli w gminie nie ma na to pieniędzy, to ten plac zabaw trzeba po prostu zdemontować – dodaje.

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy Sanok, plac zabaw powstał w czynie społecznym wiele lat temu.

Znamy sprawę. Skierowaliśmy pismo do sołtysa, aby plac zabaw zdemontować. Jeśli się to nie uda w ramach działań w sołectwie, prace zlecimy pracownikom gminy – mówi Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy Sanok.

Kierownik Mendyka przekazuje nam również, że aktualnie gmina nie planuje budowy w tym miejscu nowego placu zabaw.

Plac zabaw, z którego można korzystać znajduje się przy Wiejskim Domu Kultury w Płowcach – zaznacza nasz rozmówca.

Do sprawy wrócimy.

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)