REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA. Kolejne dwie osoby zakażone na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, w tym 2 z Podkarpacia.

– Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikiami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry).

O nowych przypadkach koronawirusa na Podkarpaciu informują służby wojewody.

Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. Chodzi o młoda kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego

 

grafika poglądowa

źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)