REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus w powiecie sanockim. Dwa nowe zakażenia. 70 osób w kwarantannie!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 296 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. 8 dotyczy Podkarpacia. Dwa zakażenia odnotowano w powiecie sanockim. To kobieta i mężczyzna w sile wieku. Jedna z tych osób miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza.

W piątek informowaliśmy o potwierdzonym przypadku koronawirusa wśród pracowników SPGK. W sobotnim i niedzielnym raporcie WSSE w Rzeszowie nie było wykazanych nowych zachorowań wśród mieszkańców powiatu sanockiego. Pojawiły się dopiero dzisiaj.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje, że w dniu 21.06.2020  otrzymano informację o dodatnim wyniku  u 2 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Kwarantanną objęto 70 osób. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji z WSSE w Rzeszowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, dwa nowe zachorowania to osoby z kontaktu z pracownikiem SPGK (mieszkaniec powiatu przemyskiego), u którego zakażenie wykryto w dniu 18 czerwca. Informacje te potwierdziła nam Dorota Gibała, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

ZOBACZ: Koronawirus w SPGK! NOWE INFORMACJE.


W Polsce mamy już 32 227 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 17 076 osób. Odnotowano 1359 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 8 kolejnych zachorowań. To:

  • 4 osoby z powiatu jarosławskiego (młody mężczyzna młoda i starsza kobieta oraz dziecko)
  • 2 osoby z powiatu sanockiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku)
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to starszy mężczyzna z miasta Rzeszowa – czytamy w komunikacie WSSE w Rzeszowie.

Łącznie w naszym województwie odnotowano 549 przypadków, a 349 osób wyzdrowiało. Odnotowano 47 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 33 939 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 24 508
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 9431

Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter

INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 22-06-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie
Ogółem w Rzeszowie – 29 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 7 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 13 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego). Ogółem kwarantanną objęto 520 osób. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu
Ogółem potwierdzono 77 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 43 pacjentów (z różnych powiatów jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 8 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 24 osoby z kontaktu. Kwarantanną objęto 550 osób.

W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 4 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.

Kwarantanną objęto 60 osób. Na bieżąco prowadzone są badania osób z tzw. bliskiego kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 27 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 18 osób z kontaktu domowego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:
W dniu 21.06.2020  otrzymano informację o dodatnim wyniku  u 2 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Kwarantanną objęto 70 osób. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ustrzykach Dolnych
W dniu 15.06.2020 PPIS w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie województwa małopolskiego, a przebywającej w dniach 11-14.06.2020 w Stężnicy w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”. Po przeprowadzeniu dochodzenia kwarantanną objęto ogółem 16 osób (w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu oraz 10 domowników). Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej. Do dnia 21 czerwca w przeprowadzonych badaniach nie uzyskano wyników pozytywnych.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

22-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)