REKLAMA
REKLAMA

Kultowe motocykle WSK zawitały do VIVO! Krosno (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Jeszcze tylko do końca października można podziwiać w Centrum Handlowym VIVO! Krosno kultowe motocykle polskiej marki WSK. Wśród oryginalnych eksponatów znajdują się takie modele jak Bąk, Lelek czy Kobuz – czyli prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów.

Zabytkowe motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji. Każdy, kto przejechał choć kilka kilometrów takim jednośladem, wie o czym mowa. Podczas oglądania wystawy miłośnicy zabytkowej motoryzacji mogą przenieść się na chwilę w czasy, gdy motocykle WSK królowały na polskich drogach.

Sentymentalną podróż w lata 70. i 80. XX wieku dodatkowo ułatwiają takie eksponaty jak przyczepa turystyczna, namiot z lat 70. czy ekspozycje z pamiątkami związanymi z WSK.

Na wystawie podziwiać można także oryginalne stroje motocyklisty, mechanika, milicjanta i listonosza z lat 70-tych.

Dzięki wystawie odwiedzający mogą przywołać wspomnienia z minionych dekad, jak również zobaczyć jak zmieniły się style i trendy w ubiorze na przestrzeni ostatnich 50 lat.

– Organizowane przez nas do tej pory cykliczne wystawy w stylu retro cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dlatego też zdecydowaliśmy się na realizację kolejnej niespodzianki dla lokalnej społeczności. W najbliższych dniach na terenie naszego obiektu pojawią się motocykle wyprodukowane przez kultową polską markę WSK. Mamy nadzieję, że nasza wystawa znów będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników motoryzacji i nie tylko – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Wystawa jest czynna do 31 października w godzinach otwarcia Centrum.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku swoje triumfy święciła w latach 1955-1985. W fabryce polskiej marki WSK powstało wtedy wiele pięknych motocykli, które do dnia dzisiejszego są nie lada gratką dla pasjonatów motoryzacji.

materiały nadesłane

27-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)