REKLAMA
REKLAMA

Marek Ziętara trenerem STSu Sanok! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Marek Ziętara trenerem STSu Sanok! Popularny i doskonale znany w grodzie Grzegorza szkoleniowiec wraca do sanockiego klubu po ośmiu latach. Zostanie dziś przedstawiony podczas konferencji prasowej w Arenie Sanoka. Ponadto, kibicom przekazana zostanie informacja o licencji na grę w ekstralidze w sezonie 2020/2021, którą STS otrzymał w ostatnich dniach.

Marek  Ziętara to człowiek legenda w sanockim środowisku hokejowym. To pod jego wodzą klub z grodu Grzegorza sięgnął po historyczny sukces, pierwsze mistrzostwo Polski. Stało się tak w sezonie 2011/2012. Z kolei w 2010 (jako asystent) i w 2011 roku drużyna seniorów z Ziętarą na ławce trenerskiej zdobywała Puchar Polski.

Po zakończeniu przygody w Sanoku Ziętara przez 5 lat prowadził popularne „Szarotki”, a więc Podhale Nowy Targ zdobywając ze swoim macierzystym klubem dwa brązowe medale mistrzostw Polski, oba po zwycięstwach z… Sanokiem.

W ostatnich dwóch sezonach prowadził PKH Gdańsk, ale kontrakt został rozwiązany ze względu na to, że klub nad Bałtyku zdecydował, że nie przystąpi do rozgrywek.

Marek Ziętara podczas ostatniego meczu sezonu 2011/2012. Sanok zdobywa historyczne mistrzostwo Polski. Foto: Tomasz Sowa

RETRANSMISJA Z KONFERENCJI

Video z meczu, który dał Sanokowi mistrzostwo Polski w 2012 roku. Trenerem Ciarko PBS Bank Sanok był wtedy Marek Ziętara

foto: Tomasz Sowa
 

15-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)