REKLAMA
REKLAMA

Martwy łabędź znaleziony przy ujęciu wody w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE.Wczoraj podczas czynności kontrolnych prowadzonych przez Społeczną Straż Rybacką w Sanoku, w korycie rzeki San na ujęciu wody w Zagórzu znaleziono martwego łabędzia. Znajdował się on poniżej progu wodnego na ujęciu w Zaslawiu. Poinformowany został Powiatowy Inspektor Weterynarii. Przeprowadzone zostaną badania mające na celu określenie przyczyny śmierci zwierzęcia, a także wykluczenie wirusa ptasiej grypy – H5N8.

W dniu 05.05. br. podczas prowadzonych czynności kontrolnych w miejscowości Zagórz, ujęcie wody, patrol SSR zauważył w korycie rzeki San, na progu spiętrzającym wodę, martwego łabędzia. Niezwłocznie powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii, podjęto z wody ptaka, zabezpieczono do badań, by wykryć przyczynę jego śmierci i wykluczyć wirusa H5N8 (ptasia grypa). Wyniki sekcji łabędzia powinny być znane wkrótce, zapewnił nas Stanisław Kaczor, powiatowy lekarz weterynarii w Sanoku – relacjonują strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku / Facebook

06-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)