REKLAMA
REKLAMA

Martwy łabędź znaleziony przy ujęciu wody w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE.Wczoraj podczas czynności kontrolnych prowadzonych przez Społeczną Straż Rybacką w Sanoku, w korycie rzeki San na ujęciu wody w Zagórzu znaleziono martwego łabędzia. Znajdował się on poniżej progu wodnego na ujęciu w Zaslawiu. Poinformowany został Powiatowy Inspektor Weterynarii. Przeprowadzone zostaną badania mające na celu określenie przyczyny śmierci zwierzęcia, a także wykluczenie wirusa ptasiej grypy – H5N8.

W dniu 05.05. br. podczas prowadzonych czynności kontrolnych w miejscowości Zagórz, ujęcie wody, patrol SSR zauważył w korycie rzeki San, na progu spiętrzającym wodę, martwego łabędzia. Niezwłocznie powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii, podjęto z wody ptaka, zabezpieczono do badań, by wykryć przyczynę jego śmierci i wykluczyć wirusa H5N8 (ptasia grypa). Wyniki sekcji łabędzia powinny być znane wkrótce, zapewnił nas Stanisław Kaczor, powiatowy lekarz weterynarii w Sanoku – relacjonują strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku / Facebook

06-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)