REKLAMA
REKLAMA

Matury w powiecie sanockim. Blisko 900 osób zdających egzaminy

8 czerwca, w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. W pierwszej kolejności maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Zdający muszą przystąpić w sumie do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz obowiązkowo do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

W powiecie sanockim do egzaminu maturalnego dopuszczono w tym roku 899 osób: 716 tegorocznych absolwentów oraz 183 uczniów poprawiających wyniki z ubiegłych lat.

Ze względu na stan epidemii maturzyści zdają egzaminy w wyjątkowych warunkach sanitarnych. Niezbędna jest dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz przestrzeganie odległości między ławkami co najmniej 1,5-metra. Maturzyści korzystają z własnych przyborów, tj.: długopisy, linijki, cyrkle, kalkulatory, itp. Obowiązkowa jest także dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Uczniowie nie mogą gromadzić się przed szkołą i salą egzaminacyjną, stąd też do ich dyspozycji będzie kilka wejść. Z powodu epidemii maturzyści nie przystąpią do egzaminów ustnych.

Wyniki egzaminu maturalnego poznamy 11 sierpnia.

Aby zdać maturę, maturzysta musi uzyskać z wszystkich przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Osoby, którym nie uda się zdać jednego obowiązkowego egzaminu, mają prawo do poprawki 8 września. Abiturienci, którzy nie zdadzą więcej niż jednego egzaminu, do poprawek mogą przystąpić dopiero za rok.

Przewidziano również dodatkowy termin egzaminu maturalnego (w dniach 8 – 14 lipca) dla osób, które z różnych przyczyn (np. kwarantanna) nie mogą przystąpić do matury w czerwcu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)