Medale karateków z Niebieszczan podczas prestiżowych zawodów (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. 1 lutego 2020 r. w Rzeszowie odbyła się X edycja Turnieju Carpathia Karate Cup. Na zawody te zjechało ponad 800 karateków z Polski, Ukrainy, Węgier, Litwy, Szwecji, Pakistanu, Bułgarii, Białorusi. Dawid Koczera w swoim debiucie w kategorii seniorskiej i wyższej wagowo do -75kg, narzuconej przez organizatora, wywalczył srebro! Dawid reprezentuje barwy UKS Karate Kyokushin Kumie Niebieszczany.

Inny reprezentant klubu z Niebieszczan Marcin Abram stanął po raz pierwszy na macie, występując w kategorii Masters +35 do -75kg, zajął 3 miejsce!

Swój debiut zaliczyły również dziewczyny z sekcji, która prowadzona jest w Nowotańcu: Kinga Małek Kat U12 do 35kg, Natalia Kabala kat U12 do 35kg i Hania Bednaryczk kat U12 open.

Kolejny start maja za sobą Kamil Sitarz kat U12 do 40kg, Miłosz Szczepański U14 do 55kg i Krzysztof Kot kat Masters +40 -85kg.

– Całe wydarzenie dla nas wszystkich było cennym doświadczeniem, które cały czas zbieramy jako niedawno powstały klub. Jesteśmy zadowoleni z występów wszystkich zawodników. Ta rywalizacja to początek naszych przygotowań do kolejnych startów w tym sezonie – powiedziała Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumie Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane