REKLAMA
REKLAMA

Tymczasem na Połoninie Wetlińskiej… (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR opublikowali zdjęcia z Połoniny Wetlińskiej pokazujące aktualną sytuację pogodową w popularnym rejonie Bieszczadów. Przy Chatce Puchatka mnóstwo śniegu, zamiecie i niewielka widoczność. Planując wyjście w góry miejmy na uwadze komunikaty wydawane przez GOPR. Obecnie w Bieszczadach obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego.

Takie warunki dzisiaj mamy na Połoninie Wetlińskiej – piszą ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, publikując poniższe zdjęcia na swoim profilu Facebook (foto: Marcin Grzech).

W Bieszczadach obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego. Ostatnie ogłoszenie wydano wczoraj (4.02) o godzinie 21:52.

Opis panującej sytuacji

Od godzin porannych występują intensywne opady śniegu, zagrożenie lawinowe w miejscach zwiększonego odłożenia świeżego śniegu na starej pokrywie oraz na stromych stokach (w formacjach wklęsłych, lejach, jarach), szczególnie w miejscach odłożenia przez wiejące wiatry sprasowanego śniegu w formie desek śnieżnych na zalegających w dolnych partiach pokrywy miękkich warstwach. Uwzględniając lokalną specyfikę i zmienne kierunki wiatru należy zwrócić uwagę na miejsca odłożenia śniegu na stokach zawietrznych. W grzbietowych partiach pokrywa zmienna, kształtująca się w granicach od 50 do 100 cm. Najwięcej śniegu znajduje się w miejscach odłożenia depozytów, gdzie pokrywa osiąga grubość ok.150 cm. W dniu jutrzejszym prognozowane dalsze opady śniegu, wiatr z kierunku północnego i północno-wschodniego z prędkością dochodzącą do 100 km/h oraz temperaturami oscylującymi w granicach -10°C. Szlaki turystyczne w większości nieprzetarte, zawiane. Zagrożenie lawinowe może wzrosnąć.

Informacja o szlakach znajduje się na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego https://www.bdpn.pl/.

źródło: GOPR Bieszczady / Facebook, gopr.pl

05-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)