REKLAMA
REKLAMA

Tymczasem na Połoninie Wetlińskiej… (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR opublikowali zdjęcia z Połoniny Wetlińskiej pokazujące aktualną sytuację pogodową w popularnym rejonie Bieszczadów. Przy Chatce Puchatka mnóstwo śniegu, zamiecie i niewielka widoczność. Planując wyjście w góry miejmy na uwadze komunikaty wydawane przez GOPR. Obecnie w Bieszczadach obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego.

Takie warunki dzisiaj mamy na Połoninie Wetlińskiej – piszą ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, publikując poniższe zdjęcia na swoim profilu Facebook (foto: Marcin Grzech).

W Bieszczadach obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego. Ostatnie ogłoszenie wydano wczoraj (4.02) o godzinie 21:52.

Opis panującej sytuacji

Od godzin porannych występują intensywne opady śniegu, zagrożenie lawinowe w miejscach zwiększonego odłożenia świeżego śniegu na starej pokrywie oraz na stromych stokach (w formacjach wklęsłych, lejach, jarach), szczególnie w miejscach odłożenia przez wiejące wiatry sprasowanego śniegu w formie desek śnieżnych na zalegających w dolnych partiach pokrywy miękkich warstwach. Uwzględniając lokalną specyfikę i zmienne kierunki wiatru należy zwrócić uwagę na miejsca odłożenia śniegu na stokach zawietrznych. W grzbietowych partiach pokrywa zmienna, kształtująca się w granicach od 50 do 100 cm. Najwięcej śniegu znajduje się w miejscach odłożenia depozytów, gdzie pokrywa osiąga grubość ok.150 cm. W dniu jutrzejszym prognozowane dalsze opady śniegu, wiatr z kierunku północnego i północno-wschodniego z prędkością dochodzącą do 100 km/h oraz temperaturami oscylującymi w granicach -10°C. Szlaki turystyczne w większości nieprzetarte, zawiane. Zagrożenie lawinowe może wzrosnąć.

Informacja o szlakach znajduje się na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego https://www.bdpn.pl/.

źródło: GOPR Bieszczady / Facebook, gopr.pl

05-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)