REKLAMA
REKLAMA

MINISTER ZDROWIA: Przed nami wzrost zachorowań. Nie czuję optymizmu

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na zdjęciu Łukasz Szumowski / archiwum MZ

– Liczymy się z tym, że na koniec tego tygodnia będzie kilka tysięcy potwierdzonych przypadków zakażania. Przed nami znaczny wzrost zachorowań. Na razie nie czuję powiewu optymizmu. Przed nami bardzo dużo pracy. Mówienie, że ten wirus jest sezonowy, jak grypa, to wróżenie z fusów. Trudno powiedzieć ile potrwa epidemia – mówił dziś rano dla RMF FM, Łukasz Szumowski, minister zdrowia. 

– Jedynym sposobem ochrony jest siedzenie w domu – podkreślał minister.

„Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6657 osób, a 6516 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 70 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1200 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 29 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca)”. Czytamy w komunikacie rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego.

źródło: Ministerstwo Zdrowia / PUW Rzeszów / red.

23-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)