REKLAMA
REKLAMA

Młodzi radni dbają o wolontariat. Gry terenowe z harcerzami (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W środę odbyło się czwarte posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Podjęto uchwały, wysłuchano zaproszonych gości. Wśród nich byli między innymi reprezentanci TG Sokół, UKS Spartanie czy ZHP Ziemi Sanockiej. Młodzi rajcy zapowiadają ścisłą współpracę z tymi podmiotami.

5 lutego 2020 roku o godz 16:00 przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj otworzył czwarte posiedzenie rady młodzieży oraz powitał przybyłych gości, zwłaszcza wiceburmistrzów Sanoka Artura Kondrata oraz Grzegorza Korneckiego.

Następnie odbyło się sprawozdanie z działań przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka między sesjami. Przewodniczący odbył wiele spotkań i uczestniczył w wielu wydarzeniach, które odbywały się w naszym mieście. Kolejnym punktem obrad było sprawozdanie działań komisji i zespołów między sesjami. Następnie podsumowano turniej organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Sanoka. Referował przewodniczący zespołu problemowego ds. Promocji rozwoju i informacji Maksymilian Kluska.

Radni podjęli również uchwały w sprawie zmian składów osobowych zespołów problemowych, ponieważ jedna z radnych ze względu na nieobecność na poprzedniej sesji nie była w żadnym zespole.

W kolejnych punktach odpowiednio przemawiali zaproszeni goście między innymi: przedstawiciel TG Sokół, przedstawiciele UKS Spartanie oraz harcerze z ZHP Ziemi Sanockiej. Przedstawili oni historię reprezentowanych podmiotów, obecne działania oraz osiągnięcia.

W wolnych wnioskach i zapytaniach mówiono o wielu konkretnych inicjatywach. Między innymi o wolontariacie, którego organizacją zajmuje się młodzież z każdej z sanockich szkół. Celem jest pomoc magistratowi przy organizacji różnych wydarzeń i inicjatyw. Obecny był również Tomasz Sroka, który dowodzi grupie wolontariuszy przy I LO, a który przedstawił nam koncepcję organizacji Forum Naukowego.

Młodzi radni dyskutowali również nad przygotowaniem dwóch ankiet dla szkół dotyczących zapotrzebowania na zajęcia pozalekcyjne oraz treści pytań do młodych mieszkańców miasta związanych z tym, czego ich zdaniem brakuje w Sanoku.

Radni proponowali również przygotowanie razem z harcerzami gier terenowych, np. w 30. rocznicę wyborów samorządowych. Na wiele pytań zadawanych przez radnych odpowiadali burmistrzowie.

Wczorajsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka przebiegła sprawnie. Cieszę się, że udało się na nią zaprosić przedstawicieli wielu organizacji, którzy przedstawiły nam swoją historię oraz działania. Liczymy na owocną współpracę z nimi i podjęcie wspólnych działań na rzecz dobra naszego miasta. Wiele pomysłów, które przedstawili radni na wczorajszej sesji cieszyło się aprobatą burmistrzów oraz przybyłych na naszą sesję gości. Cieszymy się również, że mamy wsparcie we włodarzach miasta oraz pomoc w najbardziej nas nurtujących sprawach. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli wczoraj na sesję, oczywiście zapraszamy na następne. Gdyby były jeszcze osoby chętne do włączenia  się w wolontariat przy Urzędzie Miasta w Sanoku, ze szkół podstawowych lub średnich, zapraszam do kontaktu na mail: mrm@um.sanok.pl lub wiadomość na naszej oficjalnej stronie na Facebooku Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka – podsumował przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj.

 

źródło: materiały nadesłane

foto: Maksymilian Kluska, archiwum prywatne

06-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)