REKLAMA
REKLAMA

Most w Tyrawie Solnej oficjalnie otwarty! (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W piątek, 20 listopada uroczyście oddano do użytku nowo wybudowany most w Tyrawie Solnej. Jego poświęcenia dokonał ks. Paweł Pelc, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie.

To już kolejne ważne zadanie w powiecie sanockim zrealizowane w ostatnim czasie dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Otwierana dziś inwestycja jest niezwykle istotna zarówno ze względu na wzrost komfortu podróżowania, jak i tworzenie nowoczesnych, bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, rozwiązań, dzięki którym transport drogowy zyskuje nowe możliwości i perspektywy – uważa Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. – Jestem przekonana, że zrealizowany projekt przyczyni się do skomunikowania powiatu oraz ułatwi dojazd do innych miast, zaś zwiększenie spójności komunikacyjnej niewątpliwie podniesie potencjał regionu, czyniąc go bardziej przyjaznym dla firm, które właśnie tutaj zdecydują się rozpocząć swoją działalność.

W uroczystości oddania i poświęcenia mostu wzięli udział m.in. europoseł Bogdan Rzońca, poseł Piotr Uruski, Krzysztof Sopel, przedstawiciel wojewody podkarpackiego, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta Stanisław Chęć i wicestarosta Janusz Cecuła, Anna Hałas, wójt gminy Sanok, Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Tyrawa Wołoska, Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, wykonawca inwestycji, członkowie zarządu powiatu sanockiego, radni i sołtysi.

Nowy most w Tyrawie Solnej ma nośność 50 ton, 71,80 m długości, jezdnię o szerokości 7 m oraz chodniki o szerokości 2×1,50 m. Całkowita szerokość mostu to 12,12 m.

Wartość zadania pn. „Odbudowa mostu z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2220R Mrzygłód – Tyrawa Wołoska w km 1 + 616” wyniosła ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 4,8 mln złotych.

Inwestycję wsparło również Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 300 tys. złotych dotacji.

tekst: Powiat Sanocki
video i foto: Artur Mycio


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Radny Miklicz zarzucił burmistrzowi przekroczenie uprawnień w sprawie mostu na Białą Górę

SANOK: Powstanie most na Sosenki. Będzie kosztował 65 mln zł (ZDJĘCIA)
SANOK: „Czy jesteśmy tak bogaci, by wydawać 65 mln zł na most?”

22-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)