REKLAMA
REKLAMA

Możliwy zakaz przemieszczania się podczas świąt Bożego Narodzenia

POLSKA. – Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się – mówił na sobotniej konferencji w KPRM premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do świąt Bożego Narodzenia. Podkreślił, że zmniejszenie kontaktów społecznych w okresie świątecznym jest „tematem fundamentalnie ważnym”.

EnW9qPkWMBEbrRR foto: Krystian Maj / KPRM

Przed nami najważniejszy dla polskich rodzin okres w roku – święta Bożego Narodzenia. Przed nami też miesiące, które zadecydują o naszych miejscach pracy, o utrzymaniu naszych firm i zakładów. Dlatego ogłaszamy 100 dni solidarności w walce z koronawirusem – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu apelował do Polaków, by święta spędzać w małych rodzinnych grupach, w gronie najbliższych, bez obecności dalszych krewnych.

Dziennikarze dopytywali o to, czy w okresie świątecznym można spodziewać się obostrzeń, które zobowiązują Polaków do przestrzegania zakazu przemieszczania się. Premier stwierdził, że takie ograniczenia mogą zostać wprowadzone.

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym w dalszym przebiegu epidemii. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się – zakomunikował Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaapelował również, by nie planować wyjazdów do: Austrii, Szwajcarii, Włoch oraz do innych polskich miast. Wspomniał też, że rząd pracuje nad programem pomocy dla branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej.

W tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak i udaje nam się wygrywać. Ale pamiętajmy – wszystkich nas broni przestrzeganie zasad i nasza solidarność – przypominał podczas konferencji premier.

Luzowanie obostrzeń

Jak informowaliśmy w sobotę tutaj: Rząd luzuje obostrzenia! Od przyszłej soboty otwarte galerie (VIDEO) – od 28 listopada rząd przywraca możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów – informuje w komunikacie rząd.

źródło: Red., KPRM / Facebook, Twitter; gov.pl. Oprac. Kacper Ciuba

22-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)