REKLAMA
REKLAMA

MRZYGŁÓD: Bliskie spotkanie z… żubrem! (ZDJĘCIA)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Wczoraj przed godziną 17:00 na drogę powiatową w Mrzygłodzie, tuż przed nadjeżdżające samochody, wbiegł żubr. Niecodzienny „spacer” uwieczniła na zdjęciach Pani Joanna, która akurat tamtędy przejeżdżała.

Niestety zdjęcia nie są najlepszej jakości. Na takie cudo natrafiłam wczoraj, jadąc z Sanoka do Końskiego. To było o godzinie 16.45 – mówi nam Joanna Marczak, autorka zdjęć.

Jak mówi nam Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, żubrów jest coraz więcej, a skoro tak, to muszą one zwiększyć areał występowania.

Taki widok to nowość, ale nie rewelacja. Mamy sygnały, że w tym rejonie widywano kilka osobników. Najprawdopodobniej należą one do stada złożonego z około 250 żubrów bytujących na Górze Gruszka – mówi Edward Marszałek.

Dowiadujemy się również, że wszystko wskazuje na to, że tendencja dotycząca powiększania się populacji żubra w Bieszczadach zostanie utrzymana. Leśnicy zaobserwowali imponujący przychówek. Na świat przyszło kilkadziesiąt cieląt. Dokładna liczba żubrów w Bieszczadach będzie znana w marcu. Wtedy odbędzie się liczenie. Według inwentaryzacji przeprowadzonej w marcu 2019 roku, Bieszczady zamieszkiwało 551 żubrów.

foto: Joanna Marczak

18-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)