REKLAMA
REKLAMA

NAJNOWSZE DANE: Ponad 200 przypadków zakażeń. 9 zgonów

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Są kolejne przypadki na Podkarpaciu. Pierwszy z nich został odnotowany w sąsiednim powiecie brzozowskim. 

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej w województwie mazowieckim (98) i wielkopolskim (42). Są także, dodatkowe 4 przypadki w województwie podkarpackim.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące – czytamy w komunikacie MZ. 

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4413/107 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na 6 kwietnia 2020 r. godzina 17.00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1616 osób, a 12 612 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 145 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3449 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 156 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 6 zgonów.

Nowe 4 potwierdzone przypadki to:

  • młoda kobieta powiatu krośnieńskiego (izolacja)
  • dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
  • starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
  • starsza kobieta z województwa śląskiego hospitalizowana na Podkarpaciu

dr Adam Sidor
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)