REKLAMA
REKLAMA

O SŁUŻBIE ZDROWIA: Jesteście dumą Sanoka i całej Polski. Dziękujemy! (VIDEO)

O SŁUŻBIE ZDROWIA: Jesteście dumą Sanoka i całej Polski. Dziękujemy! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu odbyło się spotkanie robocze dotyczące najważniejszych potrzeb jednostki w związku z walką z epidemią koronawirusa. W naszym szpitalu funkcjonuje oddział zakaźny i trafiają tam osoby z podejrzanymi objawami z terenu kilku sąsiednich powiatów.

Spotkanie robocze dyrektora Grzegorz Panka i posła na Sejm RP Piotra Uruskiego miało na celu przede wszystkim ustalenie najważniejszych potrzeb szpitala związanych z pandemią koronawirusa. 

Obecnie najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie personelu w środki ochrony indywidualnej i sprzętu, gdyż ochrona personelu jest dla dyrekcji priorytetem – powiedział Grzegorz Panek.

Przypomnijmy, że do szpitala trafia ogromna pomoc ze wszystkich niemal stron. 700 tys. zł zasiliło konto szpitala z rezerwy premiera. Kolejne blisko 300 tys. zł na sprzęt przekazała Fundacja LOTTO. W ostatnich dniach poinformowano o finansowym wsparciu z Lasów Państwowych (2 mln zł na szpitale w regionie) i z PGNiG – 300 tys. zł tylko dla Sanoka. Powstały obywatelskie zbiórki pieniędzy i inicjatywy związane z produkcją środków ochrony.

O część z pozyskanych środków starał się poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Każdego dnia staramy się pomagać szpitalowi i sięgać po finansowe wsparcie wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Potrzeb jest dużo, ale cieszę się, że i kwoty wsparcia są znaczące. W szpitalu już funkcjonuje zakupiona aparatura i środki ochrony. Pamiętajmy, że sprzęt będzie służył mieszkańcom i pacjentom przez wiele lat, również po zakończeniu epidemii – powiedział Piotr Uruski.

Podczas spotkania, za pośrednictwem dyrektora, poseł złożył podziękowania za trud i poświęcenie personelowi medycznemu sanockiego szpitala w obliczu ogromnego wyzwania, jakim jest walka z koronawirusem.

zdjęcie poglądowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sprzęt medyczny i samochód transportowy dla sanockiego szpitala

Lasy Państwowe pomagają w walce z epidemią

300 tys. zł dla sanockiego szpitala od PGNiG

SANOK. Dyrektor szpitala: Jesteśmy gotowi na „pacjenta zero” (WYWIAD)

Działają na pierwszej linii frontu. Dziękujemy!

SANOK: Rodzice uczniów zbierają na środki ochrony dla medyków!

Kibice Stali Sanok pomagają medykom!

źródło: Red., materiały nadesłane

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)