REKLAMA
REKLAMA

NIEBOCKO: Potwierdzony koronawirus. Kobieta brała udział we Mszy świętej

NIEBOCKO / PODKARPACIE. Na stronie internetowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie widnieje komunikat o tym, że w dwóch Mszach świętych, które odbyły się w Niebocku brała udział kobieta zarażona koronawirusem. Osoby, które przyjmowały w tym czasie komunie, proszone są o kontakt z brzozowskim sanepidem.

„W związku z wystąpieniem zachorowania na Covid-19 u osoby, która brała udział w Mszach Świętych w Niebocku w dniu 23-08-2020 (o godz. 10.30) oraz w dniu 24-08-2020 (Msza Święta wieczorna) uprzejmie prosi o zgłaszanie się uczestników w.w. Mszy Świętych, którzy przyjmowali w tych dniach Komunię świętą. Zgłoszenie to pozwoli na ustalenie liczby osób mogących mieć kontakt z osobą chorą” – czytamy w komunikacie.

Termin zgłaszania się takich osób mija dziś. Numery alarmowe to: 576 605 550 lub 503 159 124.

– Badamy tę sytuację. Jesteśmy w trakcie zbierania danych dotyczących uczestników wspomnianych Mszy świętych. Pamiętajmy, że to nie jest jeszcze ognisko – mówi Zofia Cwynar, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie.

Podjęte działania mają „wyłowić” osoby, które miały styczność z osobą zakażoną.

– Po to, aby objąć je nadzorem epidemiologicznym i potencjalnie zatrzymać rozwój koronawirusa w tym środowisku. Podkreślę jednak, że nie ma mowy o nowym ognisku w naszym województwie. Do naszej stacji zgłaszały się pojedyncze osoby – dodaje nasza rozmówczyni.

Ile osób wzięło udział w tych dwóch Mszach świętych? Takiej wiedzy sanepid nie posiada.

Do sprawy powrócimy!

02-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)