REKLAMA
REKLAMA

Podsumowali wakacje. Bieszczady cieszyły się dużą popularnością (FOTO)

Wraz z zakończeniem wakacji, swoją pracę podsumowali policjanci Posterunku Policji w Polańczyku. Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy, jego stała załoga, wspierana była przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa. Dzięki ich współdziałaniu tegoroczne wakacje były bezpieczne.

Bieszczady w tym roku cieszyły się dużą popularnością wśród turystów, którzy liczniej niż w latach ubiegłych odwiedzili nasz region. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodami bieszczadzkich jezior – Polańczyk i Solina. Sześciu policjantów pełniących na stałe służbę w Polańczyku, wsparło ośmiu funkcjonariuszy z Rzeszowa. Dodatkowo dwóch policyjnych stermotorzystów zasiliło załogi policyjnych łodzi patrolujących teren Jeziora Solińskiego.

Podczas tych dwóch wakacyjnych miesięcy, policjanci kontrolowali wyposażenie jednostek pływających po jeziorze, sprawdzali również stan trzeźwości osób nimi sterujących. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi w postaci quadów i łodzi możliwym było monitorowanie trudno dostępnych miejsc nad wodą, dzikich obozowisk, plaż i terenów przywodnych. Zadaniem policjantów było nie tylko patrolowanie terenów jeziora solińskiego, ale przede wszystkim reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa.

Zmienna pogoda spowodowała, że nad Zalewem Solińskim policyjni stermotorzści wielokrotnie interweniowali i ratowali wypoczywających i pływających na równego rodzaju sprzęcie i brali udział w akcjach ratunkowych.

Funkcjonariusze doskonalili również swoje umiejętności i wspólnie z bieszczadzkimi ratownikami brali udział w szkoleniach i ćwiczeniach na wodzie.

W czasie wakacji, policjanci z Polańczyka spotykali się uczestnikami letniego wypoczynku. Spotkania odbywały się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przeprowadzili także różnego rodzaju akcje profilaktyczne promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

KPP Lesko

02-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)