REKLAMA
REKLAMA

Nowe zakażenie koronawirusem w powiecie leskim. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Zbieramy dla państwa najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Podkarpaciu. O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach koronawirusa. Jeden dotyczy Podkarpacia, konkretnie powiatu leskiego. Publikujemy aktualną mapę zachorowań w regionie. Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował również o jednej osobie, która zmarła dzisiaj w szpitalu w Łańcucie.

Informacja z 28 kwietnia 2020 r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV- 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 10:00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 8748 testów (stan na 27 kwietnia br).

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 317 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 180 osób wyzdrowiało. Odnotowano 19 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 28 kwietnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu w Łańcucie (szczegóły w oświadczeniu szpitala).

Nowy potwierdzony przypadek zakażenia:

– starsza kobieta z powiatu leskiego (izolacja)

dr Adam Sidor

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 28.04.2020, godzina: 10:00

Dane: WSSE w Rzeszowie


O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach w całej Polsce.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K Starachowice, 57-K Poznań, 72-K i 92-M Gdańsk, 67-K, 42-K, 69-M Racibórz, 77-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 12 089/570 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

foto nagłówek: zdjęcie poglądowe

28-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)