REKLAMA
REKLAMA

SANOK. SADOWA: Śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa. Kobieta aresztowana

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w sprawie piątkowych dramatycznych scen, do jakich doszło przy ul. Sadowej w Sanoku. Przypomnijmy, że 60-letnia kobieta ugodziła niebezpiecznym narzędziem 40-latka, który z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala. Śledztwo toczy się pod kątem usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, podejrzana została aresztowana na 3 miesiące.

O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ: SANOK: 40-latek zaatakowany przed sklepem. Z ranami kłutymi trafił do szpitala.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek przed południem. W Sanoku, przed sklepem przy ul. Sadowej 60-letnia kobieta zadała rany kłute 40-letniemu mężczyźnie. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kobietę zatrzymano.

25 kwietnia, w więc dzień później, Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo z art. 13 &1 kodeksu karnego w związku z art. 148 KK, mówiącego o usiłowaniu zabójstwa.

Na wniosek miejscowej prokuratury sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mieszkanki powiatu sanockiego na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo, o którym mowa grozi od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.

Ze względu na wczesny etap śledztwa, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat okoliczności zdarzenia.

Art. 13. Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 148. Zabójstwo

§ 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

zdjęcie poglądowe

28-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)