REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie. STS Sanok pozyskał fińskich napastników! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Potwierdziły się informacje przekazywane przez redaktorów hokej.net. Dwóch fińskich napastników podpisało kontrakty z STS Sanok. 24-letni skrzydłowy Eetu Elo oraz o rok starszy środkowy Jesperi Viikilä w poniedziałek rozpoczną przygotowania pod okiem Marka Ziętary.

24-letni Eetu Elo występował dotychczas wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim dorobku ma 173 mecze w Mestis, w których zdobył 111 punktów za 52 bramki i 59 asyst.

Jego mocnymi stronami są dynamika i dobra jazda na łyżwach. Potrafi też zdobywać bramki.

To naturalny strzelec z dobrym strzałem, ma zmysł do tworzenia okazji strzeleckich dla siebie i innych – tak jego grę przed transferem do TUTO Hockey charakteryzował Elmo Aittola, dyrektor sportowy tego klubu.

Elo (175 cm, 79 kg) w barwach TUTO spędził ostatnie dwa sezony. W 75 spotkaniach fazy zasadniczej strzelił 17 bramek i zanotował 23 kluczowe zagrania.

Drugim wzmocnieniem sanoczan jest Jesperi Viikilä. 25-letni środkowy może pochwalić się 126 meczami na zapleczu fińskiej Liigi. Zdobył w nich 26 punktów (8 G + 18 A), ale warto zaznaczyć, że grał w niższych formacjach.

Poprzedni sezon rozegrał w Hokki. W 32 konfrontacjach zdobył 10 „oczek”. Zajął dziewiąte miejsce w wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, choć jego koledzy rozegrali o nawet 18 spotkań więcej.

Rok wcześniej okazał się królem asyst na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 33 meczach zdobył ich aż 46.

Obaj zawodnicy mieli pojawić się w Sanoku w niedzielę, a pierwszy trening z nowymi kolegami odbędą dzisiaj.

Nowi zawodnicy STSu Sanok: Jesperi Viikilä i Eetu Elo

Obecna kadra STS Sanok:

Bramkarze: Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski

Obrońcy: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Jauhienij Kamienieu, Tymoteusz Glazer.

Napastnicy: Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Damian Ginda, Szymon Fus, Łukasz Łyko, Adrian Dusznik, Jakub Szałajko, Jakub Bukowski, Eetu Elo, Jesperi Viikilä.

źródło: hokej.net, STS Sanok

10-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)