REKLAMA
REKLAMA

Orszak Trzech Króli: To świadectwo wiary (VIDEO, FOTO)

Orszak Trzech Króli: To świadectwo wiary (VIDEO, FOTO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Orszak Trzech Króli to doskonała okazja zarówno dla wspólnego przeżycia i doświadczenia treści duchowych, jak i dania świadectwa wiary. Czwarty Orszak Trzech Króli w Pakoszówce odbył się pod honorowym patronatem J.E.Ks. Arcybiskupa Adama Szala i Wicewojewody Podkarpackiego Pani Lucyny Podhalicz, natomiast patronat medialny objął portal eSanok.

Świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego w Pakoszówce rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej. Następnie Orszak wyruszył w kierunku Domu Kultury, gdzie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć Jasełka o narodzinach Jezusa i towarzyszących temu wydarzeniu historiach pasterzy, mędrców ze wschodu oraz dworzan króla Heroda, jak również inne piękne role w wykonaniu mieszkańców Pakoszówki,młodzieży, dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pakoszówce.

Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił Zespół „Pakoszowianie”. Orszak Trzech Króli, to wydarzenie religijne, ale również społeczne, promujące wartości rodzinne, integrujące lokalną społeczność, to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W tym roku swoją wiarę i radość zamanifestowało wielu mieszkańców Pakoszówki, od najmłodszych po najstarszych, ponieważ jest to wydarzenie rodzinne i radosne, które łączy pokolenia.

materiały nadesłane
film: youtube.com / Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ponad 2,5 tysiąca osób wzięło udział w Orszaku! (VIDEO, FOTO)

Tłumy na orszaku w Rzeszowie. Cuda ogłaszali! (ZDJĘCIA)

08-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook