REKLAMA
REKLAMA

Pada marznący deszcz ze śniegiem! Na drogach bardzo ślisko! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Uwaga bardzo ślisko. Warstwę lodu pokrywa padający śnieg. Tak wygląda droga krajowa – pisze Internauta, który dołącza zdjęcia przesłane na POMOC112.

Tak wygląda DK 28 Bykowce – Załuż. 

Kierujący powinni pamiętać, że w wyniku marznących opadów jezdnie robią się śliskie i znacznie wydłuża się droga hamowania. W takich warunkach nadmierna prędkość, wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, staje się dużo bardziej niebezpieczne. Aby nie przyczynić się do spowodowania kolizji czy wypadku, kierujący powinien jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Szczególnie uważać trzeba na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Uważajmy przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku.

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)