REKLAMA
REKLAMA

PIĄTEK: Prezydent Andrzej Duda w Jasienicy Rosielnej

JASIENICA ROSIELNA / PODKARPACIE. W najbliższy piątek 10 lipca o godz. 10:15 na placu przy Domu Strażaka w Jasienicy Rosielnej odbędzie się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami.

Władze Gminy Jasienica Rosielna zapraszają do uczestnictwa w jednym z ostatnich spotkań z urzędującym prezydentem przed ciszą wyborczą, która rozpocznie się w piątek po północy.

Przypomnijmy, że w niedzielę 12 lipca Polacy wybiorą Prezydenta RP na kadencję 2020-2025.

W I turze zwyciężył ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda wspierany przez PiS i cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Uzyskał 43,5% głosów. Drugie miejsce zajął kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego rezultat to 30,46%.

Andrzej Duda osiągnął jeszcze lepsze rezultaty w samej Jasienicy Rosielnej i powiecie brzozowskim. Gdyby przyjąć wyniki wyborów na tym terenie, II tura nie byłaby potrzebna. W gminie Jasienica Rosielna kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał aż 78,47%! Rafał Trzaskowski mógł liczyć na 5,36%. Z kolei w powiecie brzozowskim Andrzej Duda otrzymał 72,13% głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski, który mógł liczyć na poparcie rzędu 9,2%. Frekwencja w I turze wyniosła 63,47%.

Być może właśnie dlatego, ostatni dzień przed ciszą wyborczą Andrzej Duda zamierza spędzić w prawdziwym bastionie wyborców PiSu, Zjednoczonej Prawicy i jego osoby na najwyższy urząd w państwie.

Sondaże przed II turą dają kandydatom mniej więcej równe szanse. Wydaje się, że o wyniku zdecydują osoby, które w ostatnich sondażach deklarują, że jeszcze nie wiedzą na kogo oddadzą swój głos.

Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00.

33889346048_cca9e5828e_bfoto: flickr.com

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)