REKLAMA
REKLAMA

Piękny początek roku 2020 sanockich akordeonistów

Wybitnie utalentowani akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, Kacper Kosztyła oraz Filip Siwiecki pięknie rozpoczęli nowy rok 2020.

Najpierw w II Międzynarodowym Festiwalu Uczniów Szkół Muzycznych „Talents of the World”, z udziału prawie 200 wykonawców z Polski, Ukrainy i Białorusi, odbywający się w dniach 9 i 10.01. 2020r. w Sanockiej Szkole Muzycznej w różnych kategoriach, zdobyli jedną z głównych nagród – Grand Prix za wspaniały występ w duecie akordeonowym, z którym wykonali Walc z filmu „Noce i dnie”, Walc francuski i 2 tańce bałkańskie. Ponadto Kacper zdobył Grand Prix za występ akordeonowy solo, zaś Filip – I miejsce za swój występ indywidualny.

10 stycznia, prosto z Festiwalu obaj „uskrzydleni” nagrodami akordeoniści pojechali na wieczorną Galę Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie, na którą zostali zaproszeni przez organizatorów do wykonania samodzielnego pełnego koncertu w części artystycznej Gali. W II Gali OZPN Krosno w kompleksie rekreacyjno – rozrywkowym „Dwa Serca” uczestniczyły m.in. sławy polskiej piłki nożnej – Grzegorz Lato, Jan Domarski, Stefan Majewski, trenerzy polskich reprezentacji młodzieżowych, goście z Preszowa na Słowacji i mecenasi sportu – poseł Piotr Uruski i senator Mieczysław Golba, łącznie ponad 300 osób. Gala miała również wymiar charytatywny – w jej trakcie zbierano datki na rzecz pacjentek Onkologii w Brzozowie.

Występ sanockiego duetu dla tak znakomitego gremium został przyjęty owacyjnie, a wspólne zdjęcia ze sławami polskiego sportu, jak np. z Grzegorzem Lato, będą dla chłopców piękną pamiątką. Nadmienić warto, że Kacper jest uczniem kl. I, zaś Filip – klasy II Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku, a uczą się pod kierunkiem Andrzeja Smolika.

Z pewnością nie jest to koniec sukcesów akordeonistów w tym roku…

materiały nadesłane

23-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)