REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Strzelano do księży, którzy szli po kolędzie

PODKARPACIE. Na rzeszowskim osiedlu Krakowska-Południe ktoś  trzy razy strzelał do księży, którzy wraz z ministrantami odwiedzali domu wiernych w ramach noworocznej wizyty duszpasterskiej. Jeden z kapłanów został trafiony w głowę. Policja prowadzi postępowania pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za takie przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, w sobotę około godziny 15:00 na osiedlu Krakowska-Południe w Rzeszowie. Policja wskazuje na trzy incydenty, podczas których nieznany dotąd sprawca lub sprawcy strzelali do księży i ministrantów idących po kolędzie.

Do księży i ministrantów z parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie, idących po kolędzie, oddano kilka strzałów z niezidentyfikowanego przedmiotu – mówi nam nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Jeden z kapłanów został trafiony w głowę, ale nie odniósł żadnych obrażeń.

Do trzech incydentów doszło w przeciągu około 30 minut. Strzały miały paść z bloku przy ulicy Solarza 6. Nasz rozmówca zaznacza, że na ten moment nie ustalono przedmiotu, z którego oddane zostały strzały.

Spekuluje się, że mogła to być wiatrówka.

Równie dobrze mógł to być pistolet pneumatyczny albo zabawka – dodaje nadkom. Adam Szeląg.

W sprawie prowadzone jest postępowanie mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności zdarzenia. Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano zgodnie z art. 160 Kodeksu Karnego. § 1. mówi o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kto dopuszcza się takiego czynu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej policji ustalają przedmiot, z którego oddano strzały. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

22-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)