REKLAMA
REKLAMA

GMINA SOLINA: Pływające baseny, szkółka żeglarska, wypożyczalnia jachtów otwarte! (VIDEO, ZDJĘCIA)

GMINA SOLINA: Pływające baseny, szkółka żeglarska, wypożyczalnia jachtów otwarte! (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK  / PODKARPACIE. Atrakcje turystyczne, dziewicza przyroda, oryginalna architektura to atuty województwa podkarpackiego. Korzystanie z tych zasobów wymaga jednak stworzenia odpowiedniej i dostępnej infrastruktury, która pozwoli chronić przyrodę. Rozwój turystyki i rekreacji będzie zależał od takich inwestycji. W Polańczyku otwarto właśnie Eko Marinę dofinansowaną z programu Polska Wschodnia. W uroczystości uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– To bardzo istotny krok w kierunku wzmocnienia bazy turystycznej w rejonie Bieszczad – perły Podkarpacia. Inwestycja otrzymała ponad 8,7 mln zł wsparcia z programu Polska Wschodnia, przy całkowitym koszcie projektu 11,6 mln zł. Rozwój turystyki w Polsce Wschodniej to inwestycja w przyszłość. To impuls dla regionu dający nowe możliwości rozwojowe – mówiła Jarosińska-Jedynak.

Główną atrakcją w projekcie realizowanym ze wsparciem funduszy europejskich jest oferta rekreacyjno-sportowa innowacyjnego produktu turystycznego na Zalewie Solińskim, w formie gier wodnych typu watercaching. Będzie to kompleksowa oferta zlokalizowana w 3 miejscach na Zalewie Solińskim – u każdego z 3 konsorcjantów. Produkt turystyczny oparty jest na połączeniu gier terenowych typu LARP, ale rozgrywanych na wodzie przy użyciu ICT. Tworzony produkt turystyczny zlokalizowany jest w bardzo ciekawym geograficznie, przyrodniczo, hydrologicznie i kulturowo miejscu.

Otwarty kompleks Eko Mariny to dwa budynki, obiekt gastronomiczny z tarasem, szkoła żeglarska, biura, sala konferencyjna i zaplecze sanitarne z toaletami i prysznicami dla żeglarzy wraz z zagospodarowaniem terenu (alejki, nasadzenia), a także pomost pływający z basenami wraz z prezentacją jednostek pływających (łodzie, motorówki, katamarany spacerowe, kajaki dwu- i trzyosobowe).

Projekt łączy tradycyjną, wodną turystykę aktywną z ekologiczną i nowoczesną infrastrukturą wspomagającą i wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Takie połączenie zapewni nieznane w skali europejskiej doznania turystyczne, umożliwiające poznanie niedostępnych zasobów turystycznych w innowacyjny sposób, nie spotykany nigdzie indziej.

tekst: MFiPR
zdjęcia: Artur Mycio

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (2)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Co wójt ma na myśli 2020-07-03 09:11:09
0 0
O czym mówi wójt, że Zawóz,Werlas i Wołkowyja też zostaną zagospodarowane? To gdzie będzie można znaleźć ciszę i spokój? Już teraz na Werlasie nie ma wypoczynku bo wójt pozwala na emitowanie hałasu z dyskotek z Soliny i Polańczyka. Wyciąć las, zabudować domkami, zaśmiecić światłem i hałasować, to według wójta rozwój gminy? To jest KATASTOFA. Niech sobie zrobi dyskotekę koło własnego domu, a nie tak, żeby to wszystkim przeszkadzało. Ludzie opamiętajcie się z tym "ROZWOJEM", oprócz chwilowej kasy da to wam koszmarne życie.
Jezioro Solińskie powinno zostać rezerwatem, żeby tego terenu już więcej nie niszczyć.2020-07-03 09:12:23
0 0
Jezioro Solińskie powinno zostać rezerwatem, żeby tego terenu już więcej nie niszczyć.