REKLAMA
REKLAMA

GMINA SOLINA: Pływające baseny, szkółka żeglarska, wypożyczalnia jachtów otwarte! (VIDEO, ZDJĘCIA)

GMINA SOLINA: Pływające baseny, szkółka żeglarska, wypożyczalnia jachtów otwarte! (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK  / PODKARPACIE. Atrakcje turystyczne, dziewicza przyroda, oryginalna architektura to atuty województwa podkarpackiego. Korzystanie z tych zasobów wymaga jednak stworzenia odpowiedniej i dostępnej infrastruktury, która pozwoli chronić przyrodę. Rozwój turystyki i rekreacji będzie zależał od takich inwestycji. W Polańczyku otwarto właśnie Eko Marinę dofinansowaną z programu Polska Wschodnia. W uroczystości uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– To bardzo istotny krok w kierunku wzmocnienia bazy turystycznej w rejonie Bieszczad – perły Podkarpacia. Inwestycja otrzymała ponad 8,7 mln zł wsparcia z programu Polska Wschodnia, przy całkowitym koszcie projektu 11,6 mln zł. Rozwój turystyki w Polsce Wschodniej to inwestycja w przyszłość. To impuls dla regionu dający nowe możliwości rozwojowe – mówiła Jarosińska-Jedynak.

Główną atrakcją w projekcie realizowanym ze wsparciem funduszy europejskich jest oferta rekreacyjno-sportowa innowacyjnego produktu turystycznego na Zalewie Solińskim, w formie gier wodnych typu watercaching. Będzie to kompleksowa oferta zlokalizowana w 3 miejscach na Zalewie Solińskim – u każdego z 3 konsorcjantów. Produkt turystyczny oparty jest na połączeniu gier terenowych typu LARP, ale rozgrywanych na wodzie przy użyciu ICT. Tworzony produkt turystyczny zlokalizowany jest w bardzo ciekawym geograficznie, przyrodniczo, hydrologicznie i kulturowo miejscu.

Otwarty kompleks Eko Mariny to dwa budynki, obiekt gastronomiczny z tarasem, szkoła żeglarska, biura, sala konferencyjna i zaplecze sanitarne z toaletami i prysznicami dla żeglarzy wraz z zagospodarowaniem terenu (alejki, nasadzenia), a także pomost pływający z basenami wraz z prezentacją jednostek pływających (łodzie, motorówki, katamarany spacerowe, kajaki dwu- i trzyosobowe).

Projekt łączy tradycyjną, wodną turystykę aktywną z ekologiczną i nowoczesną infrastrukturą wspomagającą i wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Takie połączenie zapewni nieznane w skali europejskiej doznania turystyczne, umożliwiające poznanie niedostępnych zasobów turystycznych w innowacyjny sposób, nie spotykany nigdzie indziej.

tekst: MFiPR
zdjęcia: Artur Mycio

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)