REKLAMA
REKLAMA

Podejrzenie koronawirusa w sanockiej komendzie policji

SANOK / PODKARPACIE. Podejrzenie zakażenia koronawirusem u osoby, która przebywała w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku. Mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny miejscowego szpitala. Kilku funkcjonariuszy z Sanoka i Leska przebywa obecnie w izolacji.

Z informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przeprowadzali czynności w związku z zatrzymaniem mężczyzny. Został on doprowadzony do jednostki i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

Po południu mężczyzna źle się poczuł, miał wysoką gorączkę. W związku z epidemią koronawirusa i podejrzeniem zakażenia powiadomiono służby medyczne i sanitarne oraz wprowadzono odpowiednie procedury. Mężczyzna został przewieziony do sanockiego szpitala na oddział zakaźny. Trwa oczekiwanie na wyniki badań pacjenta. Policjanci, którzy mieli z nim kontakt przebywają w izolacji – relacjonuje podkomisarz Dominika Kopeć z Zespołu Prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Cała sytuacja nie zakłóca funkcjonowania jednostki. Komenda działa normalnie.

AKTUALIZACJA 20:55

Zgodnie z policyjnymi procedurami szybko ustalono wszystkich policjantów, którzy meli kontakt z zatrzymanym mężczyzną. Przebywają oni w izolacji do czasu, kiedy znane będą wyniki badań osoby, u której istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem. Mężczyzna przebywał w pomieszczeniu dla zatrzymanych w sanockiej komendzie. Po wystąpieniu objawów został przewieziony do sanockiego szpitala na oddział zakaźny.

Należy pamiętać, że policjanci na co dzień są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej – mówi podkomisarz Dominika Kopeć z Zespołu Prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

AKTUALIZACJA 21:00

W kwarantannie przebywają również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Na ten moment nie wiadomo dokładnie o ilu funkcjonariuszy chodzi. Dzisiaj przewozili oni innego mężczyznę do sanockiej komendy, również do pomieszczenia dla zatrzymanych. Gdy wrócili do swojej jednostki dowiedzieli się o sytuacji opisywanej powyżej. Zgodnie z procedurami, dla zachowania bezpieczeństwa, również oni zostali skierowani na kwarantannę i do czasu otrzymania wyników badań, będą przebywać w izolacji.

AKTUALIZACJA 21:05

Pomieszczenia dla zatrzymanych w sanockiej komendzie zostały wyłączone z użytkowania.

Ciągłość służby w obu jednostkach jest jak najbardziej zachowana – uspokaja podkomisarz Dominika Kopeć.

AKTUALIZACJA 21:10

Na ten moment nie wiadomo, o ilu dokładnie funkcjonariuszy z Sanoka i Leska chodzi. Nie jest sprecyzowane również to, kiedy można spodziewać się wyniku badań pacjenta.

17.04.2020

AKTUALIZACJA 9:20

Szybko do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku dotarł wynik testu na obecność koronawirusa u mężczyzny, który wczoraj był osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych, a później przewieziony na oddział zakaźny. Jest negatywny, co oznacza, że pacjent nie jest zakażony.

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna poinformowała, że mężczyzna, który był osadzony był w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w sanockiej komendzie i w dniu wczorajszym został przewieziony na oddział zakaźny z podejrzeniem zakażenia koronawirusem uzyskał wynik negatywny – informuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, oficer prasowy KPP Sanok.

Wkrótce więcej informacji.

archiwum KPP Sanok

16-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)