REKLAMA
REKLAMA

Policjanci sprawdzają osoby w kwarantannie. Komunikaty z radiowozów (VIDEO)

Policjanci sprawdzają osoby w kwarantannie. Komunikaty z radiowozów (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kontrola miejsc grupowania się osób, informowanie i ostrzeganie mieszkańców w związku z epidemią koronawirusa, kontrola osób objętych kwarantanną – to obecnie główne zadania funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Jeśli nie musisz wychodzić, zostań w domu! Tylko dzięki rozsądnej postawie i stosowaniu się do obowiązujących przepisów, jesteśmy w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Policja apeluje o rozsądek i stosowanie się do zakazów.

W ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego, kilka razy w ciągu dnia można usłyszeć policyjne komunikaty, które są nadawane z radiowozów. Informują one o obowiązującym stanie epidemii i konieczności pozostawania w swoich domach, przez wzgląd na bezpieczeństwo swoje i bliskich, unikanie kontaktu z innymi osobami oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu. Ponadto policjanci ostrzegają, że osoby, które nie stosują się do zakazów, narażają się na wysoką grzywnę. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, funkcjonariusze będą stanowczo reagować i kierować wnioski do sądu o ukaranie.

Dodatkowo podczas codziennej służby funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogłoby dochodzić do grupowania się osób, a także sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad, a tym samym nie narażają życia i zdrowia innych.

Od 1 kwietnia obowiązują nowe restrykcje. Więcej przeczytasz tutaj. Te ograniczenia mają na celu zminimalizować zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniającej się epidemii.

Policja apeluje o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy to, na jaką skalę pozwolimy rozprzestrzenić się wirusowi. Zadbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zostańmy w domu!

źródło: KPP Brzozów

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)